Charakterystyka systemu wentylacyjnego CLIMAVER


Charakterystyka systemu wentylacyjnego CLIMAVER
2015-04-08
Rosnące wymagania odnośnie jakości dostarczanego przez przewody wentylacyjne powietrza oraz energooszczędności i sprawności całej instalacji wymuszają nieustanny rozwój technologii wykonywania kanałów powietrznych. Jakie standardy dla izolowanych przewodów wentylacyjnych obowiązują obecnie?

System wentylacyjny CLIMAVER

Przeczytaj również:

Nowoczesne techniki wykonywania przewodów powietrznych oraz ich rozwój od zawsze motywowane były lawinowo rosnącymi wymaganiami klientów w kwestii jakości powietrza dostarczanego do wnętrz budynków, a także oszczędnością energii transportowanej z urządzeń grzewczych i ogólną sprawnością instalacji. Jednym z systemów, który powstał w wyniku długoletnich prac badawczych mających na celu powstanie jak najskuteczniejszego systemu przesyłania powietrza, jest system wentylacyjny CLIMAVER.

Płyty CLIMAVER

System wentylacyjny CLIMAVER powstał w oparciu o sztywne płyty CLIMAVER, które wykonuje się z gęsto sprasowanych włókien szklanych połączonych żywicą termoutwardzalną. Płyty te od zewnętrznej strony pokryte są wzmocnioną folią aluminiową, która stanowi znakomitą barierę powietrzną. Od strony przeprowadzanego powietrza płyty CLIMAVER posiadają różnorodne powłoki.

Płyty CLIMAVER używane są do tworzenia gotowych, akustycznie i termicznie izolowanych przewodów powietrznych o przekroju prostokątnym. Ich przeznaczeniem jest przeprowadzanie powietrza przez instalację klimatyzacyjną, wentylacyjną, a także przez powietrzną instalację grzewczą.

Płyty CLIMAVER fabrycznie wyposażone są w tzw. męskie i żeńskie pióro. Takie ukształtowanie ich pozwala na szybki i prosty montaż oraz na uzyskanie silnego i niezwykle szczelnego poprzecznego łączenie przewodów. - http://www.bh-res.pl/oferta/systemy-climaver/wykonywanie-przewodow/

Akcesoria niezbędne do montażu systemu wentylacyjnego CLIMAVER

Oprócz samych płyt, do wykonania przewodów powietrznych w systemie CLIMAVER potrzebnych jest kilka materiałów pomocniczych, w tym:

  • służące do łączenia ze sobą dwóch powłok paroizolacyjnych zszywki, które odgrywają ważną rolę na etapie wstępnego formowania przewodów,
  • specjalna zszywarka, za pomocą której aplikowane są opisane wyżej zszywki,
  • samoprzylepna taśma aluminiowa o grubości 50 µm, której zadaniem jest zewnętrzne uszczelnianie (jej parametry zapewniają wysoką szczelność) i łączenie poszczególnych elementów przewodów powietrznych,
  • aluminiowa taśma zgrzewalna stosowana do łączenia przewodów i charakteryzująca się doskonałym przywieraniem nawet w najtrudniejszych warunkach (m. in. w przypadku zakurzenia lub zawilgocenia klejonej powierzchni),
  • specjalne żelazko służące do aplikacji aluminiowej taśmy zgrzewalnej,
  • klej CLIMAVER, czyli odpowiednio spreparowany klej akrylowy przeznaczony do płyt z wełny szklanej, a wykorzystywany w łączeniu przewodów przy wykonywaniu kształtek i nadawania im większej wytrzymałości (proste odcinki przewodów powietrznych nie wymagają stosowania kleju CLIMAVER).



Nadesłał:

blackppp

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl