Czy warto zainwestować w inteligentny dom?


Czy warto zainwestować w inteligentny dom?
2017-10-03
Automatyka wchodzi na stałe w wiele dziedzin życia. Coś, co jeszcze do niedawna kojarzyło się z filmami science fiction, teraz staje się rzeczywistością – i to bliską nam, namacalną – zauważa grupa ekspertów z firmy (http://lightsystem.pl/).

Aby ułatwić sobie życie

Przeczytaj również:

Nieraz po wyjściu z domu człowiek zastanawia się, czy wszystko wyłączył i zamknął. Gdy ma się dużą posesję, warto zainwestować w tzw. inteligentny dom. Zastosowane w nim rozwiązania ułatwią panowanie nad wszystkim i sprawią, że będzie można na bieżąco śledzić to, co się w nim dzieje – nawet będąc setki kilometrów dalej, na wakacjach. To rozwiązanie dla tych, którzy chcą wieść spokojniejsze życie i nie mieć na głowie tylu rzeczy.

Prawie jak czary

Nowoczesne systemy pozwalają na sterowanie za pomocą gestów. Jednym machnięciem ręki można włączyć oświetlenie w kilku pomieszczeniach czy też opuścić wszystkie rolety. Ponadto zainstalowanie odpowiedniej aplikacji na smartfonie pozwala na nadzorowanie z daleka tego, co dzieje się w domu. Inteligentny system umożliwi ochronę przed nieproszonymi gośćmi – system kamer sprawia, że na telefon natychmiast przyjdzie powiadomienie, gdyby działo się coś niepokojącego. Jeszcze inny ciekawy element to inteligentne gniazdka elektryczne, pokazujące pobór mocy przez dane urządzenie.

Inteligentne domy to już nie fikcja, lecz rzeczywistość. To rozwiązania, które ułatwiają codzienne życie. Warto o nich pomyśleć.Nadesłał:

Jarek Katalog

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl