Drewniana fasada - inwestycja na lata


Drewniana fasada - inwestycja na lata
2014-08-05
Drewno jako materiał budowlano-dekoracyjny przeżywa swój renesans. Popularnością cieszą się zarówno domy zbudowane w całości z drewna, jak i stosowanie na fasadach elementów drewnianych w celach dekoracyjnych. Duże powierzchnie to duże inwestycje, dlatego warto zadbać o zabezpieczenie ich na lata.

Podpowiadamy, jak skutecznie remontować elewacje drewniane, by uniknąć stresu i niepotrzebnych wydatków.

Przeczytaj również:

Drewno, jak większość materiałów budowlanych, pracuje pod wpływem zmian temperatur
i wilgotności powietrza. Na jego wygląd i trwałość ma też wpływ lokalizacja domu. Spaliny, zanieczyszczenia, kwaśne deszcze czy silne nasłonecznienie wpływają na przyspieszenie procesu degradacji powierzchni.  Dlatego kluczową kwestią jest wybranie produktu, który trwale zabezpieczy naszą drewnianą fasadę przed wszystkimi zagrożeniami na lata.

Standardowe lakierobejce i impregnaty szerokiego zastosowania nie są dobrym pomysłem. Powierzchnia lakierobejc pęka pod wpływem zmian temperatur, impregnaty z kolei często łuszczą się już po roku od nałożenia. - Jeśli mamy do czynienia z łuszczeniem powierzchni oznacza, że drewno zostało pomalowane środkiem nie przeznaczonym do odnawiania fasady. Lakierobejca elewacyjna Altax Woskowy jest wolna od łuszczenia się i pękania w miarę upływu czasu. Produkt j posiada w swej strukturze naturalne woski pszczele – dzięki czemu lepiej chroni drewno przed biokorozją
i szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi
– mówi Andrzej Wójcik, doradca techniczny Altax.

Elewacje w domach drewnianych wykonywane są zazwyczaj z oblicówki drewnianej. Renowacja polega na odświeżeniu powłoki po uprzednim naprawieniu ewentualnych uszkodzeń mechanicznych. Od stanu powierzchni elewacji drewnianej zależy, czy przed nałożeniem nowej powłoki wystarczy jedynie umyć elewację, czy konieczne będzie usunięcie łuszczącej się warstwy lakierniczej. Usuwanie starej powłoki lakierniczej z całej powierzchni elewacji jest bardzo pracochłonne. Można je przeprowadzić za pomocą preparatów chemicznych zmiękczających powłokę lub przez szlifowanie.

 Surowe deski najpierw pokrywamy impregnatem gruntującym, a następnie nakładamy dwie warstwy dedykowanej do fasad lakierobejcy. Gdy odświeżamy oblicówkę, wtedy wystarczy jednokrotne malowanie. Przy zakupie preparatu zwróćmy także uwagę na wydajność.

- Altax Woskowy charakteryzuje się bardzo wysoką wydajnością – przy jednokrotnym malowaniu z jednego litra pokryć możemy 20 metrów kwadratowych powierzchni. Lakierobejca nadaje drewnu właściwości , które umożliwiają mu „oddychanie” – mówi Andrzej Wójcik, doradca techniczny Altax.

Zastosowanie środka woskowego zapewni nam piękny wygląd fasady na długie lata.

 

 

Kontakt dla mediów:

Katarzyna Kuźnik

Forte PR

mobile +48 728 824 538

e-mail : katarzyna.kuznik@fortepr.pl

 



Nadesłał:

FortePR s.c.

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl