Automatyczne bramy garażowe – wygoda czy zbędny gadżet?


2017-10-11
Nowoczesne bramy garażowe otwierające się za jednym przyciśnięciem pilota to z pewnością ciekawe rozwiązane zapewniające komfort w ich użytkowaniu.

Nowoczesne bramy garażowe otwierające się za jednym przyciśnięciem pilota to z pewnością ciekawe rozwiązane zapewniające komfort w ich użytkowaniu. Ze względu na dość wysoką cenę automatycznego napędu wiele osób zastanawia się, czy jego montaż rzeczywiście będzie opłacalny.

Przeczytaj również:


Co warto wiedzieć o automatycznym napędzie bramy?
Automatyczny napęd można stosować w zasadzie w każdego rodzaju bramie garażowej, ale najczęściej montuje się go w przypadku bram segmentowych i uchylnych. Zestaw napędowy składa się zwykle z siłownika zasilanego prądem, szyny pociągowej oraz zestawu radiowego do zdalnego sterowania. Istnieją również rozwiązania umożliwiające uruchamianie automatycznego otwierania i zamykania bramy za pomocą przycisku zamontowanego w ścianie. Elementy zestawu napędowego zajmują określoną ilość miejsca w garażu, dlatego już przy projektowaniu budynku warto przewidzieć miejsce na ich ewentualną instalację.


Wady i zalety automatycznych bram garażowych
Wyposażone w automatyczny napęd bramy garażowe są bardzo wygodne, ponieważ można je obsługiwać bez użycia siły mięśni, a w przypadku zdalnego sterowania nawet bez konieczności wysiadania z auta. Warto pamiętać, że bardzo modne dzisiaj bramy garażowe uchylne są ciężkie (ważą do kilkudziesięciu kilogramów) i ich obsługa dla kobiet i osób starszych bywa uciążliwa.  Automatyzacja rozwiązuje więc problem z mocowaniem się z bramą przy użyciu własnych mięśni. W zasadzie jedynym mankamentem automatycznych bram poza ich ceną jest fakt, że działają dzięki zasilaniu energią elektryczną. W przypadku przerwy w dostawie prądu można je jednak obsłużyć ręcznie.


Dowiedz się więcej: bramygarazowe.netNadesłał:

BramyGarazowe

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl