Dom » Budownictwo

Budownictwo szkieletowe a murowane – fakty i mity

Budownictwo szkieletowe a murowane – fakty i mity
Zobacz więcej zdjęć »
Dość atrakcyjna kwota potrzebna do zbudowania domu szkieletowego i krótkie terminy realizacji projektu powodują, że jest wielu sceptyków technologii ramowej.
Duża część negatywnych opinii opiera się wyłącznie na mitach, dlatego warto wiedzieć, czym tak naprawdę różni się budownictwo szkieletowe od murowanego.



Fakt 1 – Budownictwo szkieletowe zapewnia szybszą budowę budynków 

Mit 1 – Dzięki budownictwu szkieletowemu można postawić dom w kilka dni 

Budownictwo szkieletowe ma u niektórych złą renomę przez firmy, które obiecywały swoim klientom postawienie funkcjonalnego domu w kilka dni. Wynik takiej działalności był opłakany i stworzył wiele mitów oraz błędnych osądów na temat budowy domów szkieletowych. Jest prawdą, że mogą one powstać znacznie szybciej niż w przypadku zastosowania tradycyjnych materiałów, jednak już samo przygotowanie gruntu i fundamentów zajmuje przynajmniej kilka dni lub tygodni.  

Więcej o najważniejszych różnicach między budownictwem szkieletowym a tradycyjnym można przeczytać na stronie https://www.siniat.pl/pl-pl/blog/strefa-eksperta/technologie-szkieletowe-a-technologie-murowe-porownanie.  

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:



Fakt 2 – Budownictwo szkieletowe pozwala na uzyskanie trwałych i odpornych struktur 

Mit 2 – Domy z cegły są trwalsze 

Jednym z najczęstszych nieporozumień, z jakim boryka się budownictwo szkieletowe, jest trwałość budynków. Pomimo faktu, że naturalne materiały stanowiące podstawę domu szkieletowego (jeśli wykorzystuje się np. drewno) są podatne na starzenie się, ich żywotność może zostać zwiększona przynajmniej o 80 lat dzięki zastosowaniu membran chroniących przed wilgocią i parą. Jednak w tym celu drewno, z którego budowana jest rama, powinno być suszone zgodnie z wymaganą technologią, a warstwy izolacyjne muszą być instalowane bez żadnych błędów. 



Fakt 3 – Budownictwo szkieletowe jest energooszczędne 

Mit 3 – Ogrzanie domów szkieletowych jest droższe 

Cienkie ściany w budownictwie szkieletowym budzą obawy o koszty ogrzewania. Należy jednak pamiętać, że grubość ścian jest wybierana na podstawie przewodności cieplnej i wartości minimalnych temperatur zimowych w regionie. Budownictwo szkieletowe charakteryzuje się wysoką efektywnością energetyczną przy odpowiednim zarządzaniu ciepłem. Domy można ogrzać lub schłodzić w ciągu kilku godzin, po czym łatwo utrzymać zadaną temperaturę w pomieszczeniu przy minimalnym zużyciu energii. 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »