Ciepły montaż drzwi zewnętrznych
Błędy popełnione podczas instalacji drzwi zewnętrznych mogą skutkować dużymi stratami ciepła w budynku. Dzięki zastosowaniu pianki do montażu stolarki drzwiowej Soudafoam Doors firmy Soudal w połączeniu z taśmami paroizolacyjnymi z systemu SWS zadbamy o wysoki komfort termiczny wewnątrz pomieszczeń.
Ciepło może uciekać z budynku różnymi drogami. Obok dachu, okien, ścian czy kanałów wentylacyjnych dotkliwe straty w tym zakresie często generują drzwi zewnętrzne. Wysoka jakość samego wyrobu niestety nie wystarczy, aby tego problemu uniknąć, jeżeli na etapie instalacji drzwi nie wdrożyliśmy rozwiązań, których celem jest prawidłowe uszczelnienie styku stolarki z murem. Ryzykiem, z jakim musimy się wówczas liczyć, jest szybkie pojawienie się wokół drzwi mostków termicznych. Instalacja stolarki drzwiowej z wykorzystaniem pianki montażowej Soudafoam Doors i technologii Soudal Window System (tzw. ciepły lub szczelny montaż okien i drzwi) uchroni nas przed kosztownymi błędami.
|
Soudafoam Doors jest pistoletową pianką poliuretanową z portfolio firmy Soudal, rekomendowaną przy montażu drzwi wykonanych z typowych materiałów, w tym z drewna, płyt MDF, PCV, aluminium i stali. Przeznaczona jest do wypełniania szczelin obwodowych wokół ościeżnicy (po jej umocowaniu w otworze pod drzwi), doskonale izoluje termicznie i akustycznie. Pianka ta ma bardzo dobrą przyczepność do większości podłoży budowlanych, charakteryzuje się wysoką wydajnością i krótkim czasem utwardzania (dalsza obróbka pianki możliwa jest już po 30 minutach od momentu aplikacji). Zaletą Soudafoam Doors jest także zawór Duravalve, którego konstrukcja zapewnia m.in. absolutną szczelność puszki i optymalną konsystencję pianki przez cały okres jej przydatności do użycia, tj. przez 24 miesiące.
Ponieważ właściwości izolacyjne pianki poliuretanowej mogą ulec pogorszeniu w wyniku jej zawilgocenia, Soudafoam Doors należy zabezpieczyć zgodnie z zasadami szczelnego montażu stolarki otworowej Soudal Window System (SWS). W systemie tym do ochrony materiału izolacyjnego wykorzystywane są specjalne taśmy paroizolacyjne SWS: taśma wewnętrza (inaczej paroszczelna) przeciwdziała wnikaniu wilgoci z wnętrza pomieszczeń do pianki, a taśma zewnętrza (inaczej paroprzepuszczalna) zapobiega zawilgoceniu pianki ze strony otoczenia budynku, umożliwiając zarazem odprowadzenie pary wodnej z wnętrza pomieszczeń na zewnątrz. W konsekwencji uszczelnienie styku stolarki drzwiowej i muru składa się z trzech warstw (stąd ciepły montaż SWS nazywany jest także montażem warstwowym), co skutecznie eliminuje ryzyko powstania wokół drzwi mostków termicznych i tym samym przyczynia się do poprawy charakterystyki energetycznej budynku.
Nadesłał:
BestBrands
|