Kamienne inspiracje – eleganckie i funkcjonalne płyty Stones 2.0
Połączenie szlachetnego wyglądu kamienia z doskonałymi parametrami technicznymi sprawia, że płyty Stones 2.0 z kolekcji Libet Ceramic to produkt stylowy i praktyczny. Sprawdzi się on szczególnie w nowoczesnych, surowych aranżacjach, zarówno w ogrodzie czy na trasie, jak i we wnętrzach.
Jeśli zależy nam na efekcie jednolitej powierzchni o subtelnym rysunku, warto sięgnąć po płyty Stones 2.0, które są synonimem nowoczesnej elegancji. Charakteryzują się równomiernym ubarwieniem i drobnoziarnistą fakturą o minimalistycznym wyglądzie. Wyjątkowego wyrazu dodają im trzy wyraziste kolory, które pozwolą dostosować nawierzchnię do zaplanowanej aranżacji: jasnobeżowy (chambrod), głęboki antracyt (pierre bleue) oraz szaro-niebieski (pierre bleue sablee). Płyty w wersji chambrod to skuteczna metoda na stworzenie subtelnej, neutralnej powierzchni, która wpisze się w każdą stylistykę otoczenia – zarówno w modernistyczną oszczędność, jak i w ponadczasową klasykę. Natomiast kolory pierre bleue i pierre bleue sablee powstały z inspiracji niezwykłym belgijskim kamieniem, nazywanym inaczej Blue Stone. Ten nietypowy wapień od setek lat jest chętnie wykorzystywany w architekturze, szczególnie na terenie Belgii, Holandii i Francji. Występuje w naturze w różnych odcieniach, od szaro-niebieskiego do czarnego.
Kamień na miarę XXI wieku
Zalety płyt Stones 2.0 nie kończą się na walorach estetycznych. Szlachetne oblicze naturalnej skały połączono bowiem z wyjątkowymi parametrami technicznymi gresu porcelanowego. Ten wysokiej jakości materiał swoje właściwości zawdzięcza nowoczesnej technologii produkcji. Jest niezwykle trwały i odporny na działanie niekorzystnych czynników – mrozu, wilgoci, substancji chemicznych. Trudno go zaplamić, a ewentualne zanieczyszczenia można łatwo usunąć. Powierzchnia nie ulega też zarysowaniom, a wysoka antypoślizgowość gwarantuje bezpieczeństwo użytkowników. To, co różni płyty inspirowane kamieniem z kolekcji Libet Ceramic od ich naturalnego pierwowzoru, to także łatwość montażu i demontażu (są lekkie i trwałe). Nie wymagają one pracochłonnej obróbki ani układania przez specjalistów. Ponadto, ze względu na niski współczynnik rozszerzalności pod wpływem temperatury tylko nieznacznie zmieniają swoje wymiary. Pozwala to na zastosowanie mikrofugi i uzyskanie wyjątkowo jednorodnej, estetycznej nawierzchni. Elementy z gresu porcelanowego są materiałem uniwersalnym – można je wykorzystać nie tylko na ścieżkach czy tarasie, ale także wokół i wewnątrz basenu.
Nadesłał:
flypr
|