Ocieplenie stropu pianką PUR – na co zwrócić uwagę?


Ocieplenie stropu pianką PUR – na co zwrócić uwagę?
2017-12-04
W dzisiejszych czasach ocieplenie stropu pianką PUR zapewnia bardzo dużą szczelność izolacji, dlatego też tak wiele osób korzysta z tej technologii.

Dlaczego warto skorzystać z pianki PUR?

Ocieplenie stropu pianką PUR może pochwalić się doskonałymi parametrami technicznymi. Dzięki piance można tworzyć warstwy praktycznie o dowolnej grubości i co najważniejsze każda poszczególna warstwa pozbawiona będzie szczelin. Pamiętać należy również i o tym, że pianka PUR nałożona od wewnątrz nie utlenia się i nie znika, jak na przykład popularny styropian, który z biegiem czasu po prostu starzeje się.

Przeczytaj również:

Na co zwrócić uwagę?

Ocieplając strop trzeba zwrócić szczególną uwagę przede wszystkim na to jaką piankę wybrać. Na poddasze najlepiej sprawdzi się pianka otwartokomórkowa, która doskonale zatrzymuje ciepło w mieszkaniu, pozwalając jednocześnie na jego swobodne oddychanie. Korzystając z pianki tego typu mamy 100% pewność, że nie będzie gromadzić się wilgoć. Pamiętać należy również i o tym, że pianka PUR nie zsuwa się i charakteryzuje się doskonałą przyczepnością. Specjalna warstwa izolacji jest również bardzo odporna na grzyby i pleśń. Jedyne o czym trzeba pamiętać to zapewnienie odpowiedniej ochrony przed działaniem promieni UV. Warto skorzystać z popularnych płyt gipsowo-kartonowych, które w 100% zabezpieczą piankę UV.

Zobacz realizacje firmy Domoterm z woj. wielkopolskiego:

  • Ocieplenie stropu wielkopolskie


Nadesłał:

Jarek Katalog

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl