Okna pod cyfrowym nadzorem


Okna pod cyfrowym nadzorem
2022-09-14
Latem i wczesną jesienią chętnie otwieramy okna na oścież, aby zapewnić efektywną wymianę powietrza we wszystkich pomieszczeniach.
Przeczytaj również:


Pozostawienie ich bez nadzoru jest jednak ryzykowne, gdyż pogoda może w każdej chwili ulec gwałtownej zmianie, a włamania nadal nie należą do rzadkości. Schüco SensTrack wireless stale monitoruje status zamknięcia okien, zapewniając pełne bezpieczeństwo w każdej sytuacji.

Świeże powietrze jest potrzebne do dobrego samopoczucia, dlatego tak chętnie korzystamy z możliwości dokładnego wietrzenia pomieszczeń w letnie wieczory i ciepłe jesienne dni. Warto jednak pamiętać, że przypadkowe pozostawienie otwartego okna może wiązać się z potencjalnym ryzykiem uszkodzeń, jeśli w tym czasie wystąpi gwałtowne zjawisko pogodowe. Natomiast w sezonie grzewczym może to również skutkować zwiększoną ucieczką cennej energii cieplnej. Wciąż aktualnym problemem jest rosnąca liczba włamań, do których dochodzi najczęściej przez okna na niższych kondygnacjach. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby właściciele domów mieli świadomość, czy okna są prawidłowo zabezpieczone, bez względu na to, czy są w domu czy w podróży. Informuje o tym wbudowany w okno bezprzewodowy czujnik Schüco SensTrack wireless, który współpracuje z niemal każdym systemem inteligentnego domu.

Większe poczucie bezpieczeństwa

Czujnik Schüco SensTrack wireless na bieżąco monitoruje status okna i przesyła użytkownikom informacje o wszelkich zmianach. Bezprzewodowe rozwiązanie może być podłączone bezpośrednio do systemów kompatybilnych ze standardem EnOcean lub integrowane z KNX za pośrednictwem zewnętrznego interfejsu. Zaczep rejestruje fakt otwarcia okna i przesyła informację do zintegrowanych w sieci termostatów poprzez system Smart Home lub czujniki EnOcean. Dzięki temu ogrzewanie może być np. automatycznie wyłączane na czas wietrzenia pomieszczeń, co pozwala uniknąć nadmiernych strat ciepła w chłodne dni. A jeśli właściciele są poza domem, mogą w każdym momencie sprawdzić, czy wszystkie okna zostały prawidłowo zamknięte, wchodząc w aplikację Smart Home na smartfonie. W odróżnieniu od innych systemów monitoringu zamknięcia Schüco SensTrack wireless nie korzysta z zewnętrznego źródła zasilania. Potrzebna energia jest wytwarzana podczas zamykania i otwierania okna. Rozwiązanie nie wymaga więc prowadzenia przewodów czy wymiany baterii, gdyż jest w pełni samowystarczalne pod względem energetycznym.  
 
Uniwersalny, zrównoważony i doceniony

Niezależny energetycznie system monitoringu okien to bardzo ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie, gdyż nie przyczynia się do większego poboru energii z sieci. Ponadto nie wpływa na wygląd stolarki okiennej, gdyż zaczep jest montowany w rowku okuciowym i pozostaje zupełnie niewidoczny – zarówno dla domowników, jak i potencjalnych włamywaczy. Dzięki temu mechanizm jest skutecznie chroniony przed wszelkimi próbami manipulacji od strony zewnętrznej. Czujnik Schüco SensTrack wireless można zamontować we wszystkich nowych lub łatwo doposażyć w już użytkowanych aluminiowych oknach serii Schüco AWS z okuciem AvanTec czy AvanTec SimplySmart. To właśnie prostota rozwiązania zadecydowała o jego niezwykłej funkcjonalności i wszechstronnym charakterze. Zaczep Schüco SensTrack wireless został nominowany do nagrody Odkrycie Roku 2022 przez portal branżowy Stolarka VIP. W ramach programu wyróżniane są najlepsze rozwiązania w dziedzinie stolarki okiennej i drzwiowej, które odpowiadają na wymagania najbardziej wymagających klientów.  



Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl



Schüco – Systemowe rozwiązania okien, drzwi i fasad
Grupa Schüco z siedzibą w Bielefeld zajmuje się projektowaniem i sprzedażą systemów okiennych, drzwiowych oraz fasadowych. Na obecną i przyszłą pozycję lidera w branży technologii i usług pracuje ponad 6330 osób zatrudnionych na całym świecie. Oprócz innowacyjnych produktów znajdujących zastosowanie w budynkach mieszkaniowych i komercyjnych, firma specjalizująca się w technologii powłok budynków oferuje profesjonalne doradztwo i cyfrowe rozwiązania na każdym etapie procesu budowlanego – od wstępnej koncepcji i projektu aż po wykonawstwo i montaż. Z Schüco współpracuje 10000 producentów, 30000 biur architektonicznych oraz deweloperów i inwestorów na całym świecie. Założona w 1951 roku firma działa aktywnie w ponad 80 krajach i osiągnęła w 2021 roku obrót w wysokości 1,995 miliarda euro. Więcej informacji na stronie www.schueco.pl

Schüco International Polska
press box


Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl