Pewne ocieplenie stropów w systemie LOBATHERM G BS firmy quick-mix


Pewne ocieplenie stropów w systemie LOBATHERM G BS firmy quick-mix
2012-09-19
W nowoczesnym budownictwie ogromną wagę przykłada się do wykonania dobrej termoizolacji. O ile nikogo nie trzeba już przekonywać do ocieplania dachów i ścian zewnętrznych, o tyle poprawa bilansu energetycznego stropów jest nierzadko traktowana drugorzędnie.

Odpowiednie docieplenie tych powierzchni pozwala na zmniejszenie strat energetycznych wynikających z emisji ciepła na zewnątrz budynku nawet o 20%. Zastosowanie kompletnego mineralnego systemu ociepleń stropów na wełnie lamelowej LOBATHERM G BS firmy quick-mix daje gwarancję zachowania wysokich parametrów technicznych w trwale estetycznej oprawie.

Przeczytaj również:

System ociepleń LOBATHERM G BS firmy quick-mix jest przeznaczony do tworzenia układu warstw termoizolacji w obszarach stropów za pomocą zestawu odpowiednio dobranych produktów. Jest on dedykowany do ocieplania stropów garaży i parkingów zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i obiektach użyteczności publicznej, centrach handlowych oraz garażach podziemnych.

W skład systemu LOBATHERM G BS wchodzą: SKS zaprawa klejowa do mocowania wełny mineralnej lamelowej; wełna mineralna lamelowa z fazowanymi krawędziami przeznaczona do systemu ociepleń (grubość 60-150 mm); GBS – tynk natryskowy polimerowo-mineralny BARANEK 1,5 mm.

System ociepleń LOBATHERM G BS cechuje wysoka izolacyjność termiczna. Ponadto  został on zakwalifikowany w klasie reakcji na ogień A1 wg normy PN-EN 13501-1:2008. Oznacza to, że jest niepalny, niekapiący i nieodpadający pod wpływem ognia, a także nie pozwala na rozprzestrzenianie się ognia wewnątrz budynku. Zgodność z badaniami współczynnika pochłaniania dźwięku ITB LA-036880/2009 potwierdza jego wpływ na poprawę izolacyjności akustycznej budynku.

Szybka metoda ocieplania 

Dużą zaletą systemu LOBATHERM G BS, którą docenią zarówno wykonawcy, jak i inwestorzy, jest eliminacja niektórych faz wykonywania ocieplenia. Ten paroprzepuszczalny system nie wymaga warstwy zbrojącej czy kołkowania wełny mineralnej na żadnym z podłoży mineralnych, na których możne być stosowany. Łatwość w obróbce i brak potrzeby gruntowania przed aplikacją tynków, znacznie skracają czas trwania prac.

Elementy systemu LOBATHERM G BS  

SKS - zaprawa klejowa do mocowania wełny mineralnej lamelowej o dużej sile klejenia. Z uwagi na swój mineralny charakter jest otwarta na dyfuzję. Nadaje się do nanoszenia ręcznego oraz maszynowego. Po pełnym stwardnieniu zaprawa SKS jest mrozo- i wodoodporna. W ramach systemu służy do klejenia wełny lamelowej metodą pełnopowierzchniową. 

GBS - tynk polimerowo-mineralny BARANEK 1,5 mm do wykonywania struktur dekoracyjno – ochronnych typu „baranek” metodą natryskową. Przeznaczony do stosowania  zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Istotne wskazówki wykonawcze i powykonawcze 

O trwałości i bezawaryjności ocieplenia stropu w systemie LOBATHERM G BS decyduje jakość wykonania poszczególnych jego etapów: przygotowania podłoża, mocowania wełny lamelowej oraz aplikacji dekoracyjnej warstwy tynkarskiej metodą natryskową. Gwarancją pełnego wykorzystania potencjału systemu jest wykonanie go z uwzględnieniem istotnych wskazówek wykonawczych i powykonawczych. Zgodnie z nimi, warstwę dekoracyjną z tynku polimerowo-mineralnego GBS należy nanosić metodą natryskową przy pomocy specjalistycznych natryskowych agregatów tynkarskich, wyposażonych w długą lancę oraz pistolet z dyszą o średnicy 6 mm. Aplikacja tynku powinna zostać poprzedzona podziałem powierzchni stropu na obszary robocze, które będą pokryte tynkiem w jednym etapie. Podczas aplikacji, szczególną uwagę należy zwrócić na zachowanie stałego odstępu miedzy dyszą pistoletu a powierzchnią (ok. 30-50 cm), utrzymanie odpowiedniego kąta nachylenia dyszy (optymalny kąt 90°), równomierne natryskiwanie zaprawy tynkarskiej ruchami kolistymi oraz właściwą grubość warstwy, wynikającą ze zużycia zaprawy tynkarskiej. Zarówno podczas aplikacji, jak i do 48 godzin po jej zakończeniu, tynk należy chronić przed przeciągami. Wykonana powierzchnia powinna być równa, bez widocznych uskoków i załamań, z wyjątkiem miejsc w obrębie fazowań wełny. W trakcie wiązania tynku polimerowo – mineralnego GBS (w zależności od grubości warstwy ok.14 dni), należy zabezpieczyć powierzchnię tynku przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz przed zabrudzeniem i uszkodzeniem mechanicznym. W czasie trwania prac należy pamiętać o stosowaniu środków ochrony osobistej, takich jak: jednoczęściowa odzież ochronna, najlepiej z długim rękawami i nogawkami, maska ochronna na twarz oraz rękawice ochronne.

System LOBATHERM G BS jest zgodny z  Aprobatą Techniczną ITB AT-15-7549/2012  

Cena:

SKS Zaprawa do klejowa do mocowania wełny mineralnej lamelowej – 37,80 pln/ 25 kg

GBS Tynk polimerowo-mineralny BARANEK 1,5 mm – 88,00 pln/ 30 kg

Producent: quick-mix Sp. z o.o., www.quick-mix.pl

Informacje dodatkowe: 

Firma quick-mix Sp z o.o. jest obecna na polskim rynku od 1997 roku i jest częścią międzynarodowego holdingu Sievert AG, który w 2010 roku zanotował obrót 260 milionów Euro. Marka quick-mix to ponad 50-letnie doświadczenie w produkcji materiałów budowlanych, dające pewność co do proponowanych rozwiązań. Firma quick-mix jest również właścicielem marki Tubag – jedynej na polskim rynku grupy produktów z oryginalnym trasem Tubag. Najwyższe standardy produkcji potwierdza wdrożony System Zarządzania Jakością zgodny z normą DIN EN ISO 9001.

quick-mix Sp. z o.o specjalizuje się w produkcji i sprzedaży:

  • zapraw do klinkieru V.O.R. z oryginalnym trasem TUBAG
  • systemów ociepleń Lobatherm
  • tynków maszynowych
  • suchych zapraw budowlanych
  • systemów hydroizolacji
  • klejów i spoin do płytek
  • produktów do renowacji obiektów zabytkowych marki TUBAG
  • zapraw do układania kostki brukowej i kamienia naturalnego GaLaBau
  • oraz innych materiałów chemii budowlanej.

Najwyższą jakość innowacyjnych produktów sygnowanych marką quick-mix potwierdzają wielokrotnie przyznawane nagrody. W 2010 roku firma uzyskała Zielony Laur w kategorii "najlepszy produkt i technologie dla ogrodu i terenów zielonych" za spoiwo poliuretanowe do kamienia i kruszyw ozdobnych GaLaKreativ. W 2011 roku najwyższa jakość i innowacyjność markowych produktów została nagrodzona podwójną nagrodą TopBuilder 2012, natomiast firmę quick-mix uhonorowano tytułem Budowlana Firma Roku 2011. Specjalistyczny charakter portfolio oferowanego przez firmę quick-mix doceniło również eksperckie gremium, złożone z architektów i konserwatorów zabytków przyznając jej po raz kolejny nagrodę RENOWATOR 2012.

Firma quick-mix posiada 22 fabryki i prowadzi sprzedaż w 50 lokalizacjach w 19 krajach. W Polsce quick-mix posiada 2 nowoczesne zakłady produkcyjne: w Strzelinie i Rawie Mazowieckiej. Doskonała lokalizacja obu zakładów, pozwala na skuteczną dystrybucję materiałów quick-mix na terenie całego kraju. Sprzedaż produktów odbywa się poprzez sieć autoryzowanych dystrybutorów i partnerów handlowych. Stała obecność na budowach, ciągłe prace badawczo-rozwojowe oraz uważne śledzenie rynku pozwalają firmie quick-mix oferować produkty najwyższej jakości oraz innowacyjne rozwiązania systemowe. Produkty quick-mix dzięki łatwości stosowania oraz dopasowaniu do konkretnych potrzeb projektu zapewniają efektywną pracę wykonawcom, gwarantując jednocześnie satysfakcję inwestorów. Sieć doradców techniczno-handlowych zapewnia fachową pomoc w doborze systemów i technologii wykonania prac przy użyciu produktów quick-mix. 



Nadesłał:

E.C.H.O. Communications

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl