Płaska blachodachówka jako pokrycie dachu domu jednorodzinnego firmy Blachy Pruszyński


Płaska blachodachówka jako pokrycie dachu domu jednorodzinnego firmy Blachy Pruszyński
2019-10-25
Gładka i nienaganna powierzchnia to nowe spojrzenie na dach domów mieszkalnych. Osiągniemy ją z łatwością inwestując w płaską blachodachówkę lub panele dachowe. Nawet najbardziej nietypowy dach będzie dobrze się prezentował w takim wykończeniu.

Wśród aktualnych trendów proste formy górują w budownictwie. Nic z resztą dziwnego – takie zabiegi zapewniają estetykę i poczucie czystości przy zachowaniu elegancji. Aby zachować stylistykę minimalizmu warto zastosować te same założenia przy wyborze materiału pokryciowego. Najlepiej sprawdzi się przy tym płaskie pokrycie w postaci blachodachówki. Doskonałym przykładem jest blachodachówka IRYD firmy Blachy Pruszyński. Idealnie będzie ona pasować do nowoczesnej architektury z dużą ilością przeszkleń.

Przeczytaj również:

Jeśli jednak mamy ochotę przełamać standardowy rysunek dachu warto zainteresować się panelem dachowym KARO. Romboidalne elementy tworzą ciekawy wzór, który przełamuje monotonię standardowego dachu. Panele można zastosować zarówno na budynkach nowoczesnych jak i zabytkowych, odświeżając przy okazji ich wygląd. Ten wyrób nadaje się nie tylko na dach, ale również doskonale sprawdzi się jako obróbka komina czy też element elewacji. Zapewniamy sobie wtedy oryginalność i elegancję wpisaną w architekturę naszego domu.

Płaskie i nieskomplikowane formy stosuje się przede wszystkim na nieskomplikowanych dachach np. dwuspadowych czy kopertowych. Cały dom wpisuje się wtedy w minimalistyczną konwencję i pozostaje spójny z projektem. Montaż w takim wypadku przebiega znacznie szybciej niż przy wielopołaciowych budynkach. Odcienie szarości zdecydowanie najlepiej pasują do tego typu zabudowy oraz z łatwością wtapiają się w otoczenie. Kolor ten nie jest jednak zwykłą stalą ocynkowaną. Blachodachówki są powlekane specjalną powłoką organiczną, która ma za zadanie ją utrwalić, a przy okazji nadać konkretną barwę. W zależności od pożądanego efektu, producenci proponują inne lakiery. Różnią się one przede wszystkim składem i strukturą. Najpopularniejsze na rynku są powłoki poliestrowe i poliuretanowe. Nowością na rynku są powłoki hybrydowe (powłoka PURMAX), które są połączeniem dwóch poprzednio wymienionych. Dzięki temu zabiegowi otrzymujemy satynowe wykończenie blachodachówki przy wzmocnieniu powłoki poliestrowej. Faktura powierzchni i stopień połysku będzie inny dla każdego z tych lakierów. Przy wyborze pokrycia warto zwrócić uwagę na warunki gwarancyjne jakie oferuje nam producent. Wiele firm chwali się nawet 100-letnią gwarancją na swoje blachodachówki, jest to jednak często tylko gwarancja techniczna. Oznacza to, że jest uwzględniona w przypadku perforacji dachu, ale nie obejmuje już odbarwienia czy łuszczenia się powłoki. Firma Blachy Pruszyński gwarancji udziela właśnie na powłokę – nawet do 30 lat w zależności od rodzaju lakieru. Druk jest krótki i łatwy do zrozumienia, więc ze spokojem możemy dokonać zamówienia



Nadesłał:

IMPULSE

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl