Polbruk SA - organizatorem konkursu „CITYandREST MIEJSKA STREFA BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU”


Polbruk SA - organizatorem konkursu „CITYandREST MIEJSKA STREFA BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU”
2020-08-13
Polbruk SA organizuje konkurs „CITYandREST MIEJSKA STREFA BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU”, którego celem jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni publicznej dopasowanej do obecnych czasów.

 Polbruk SA organizuje konkurs „CITYandREST MIEJSKA STREFA BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU”, którego celem jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni publicznej dopasowanej do obecnych czasów.

Przeczytaj również:

Przestrzeń miejska powinna być funkcjonalna i odpowiadać na zmieniające się realia oraz potrzeby ludzi. W przestrzeni publicznej najważniejszy jest człowiek, a ostatnie miesiące pokazały, jak ważny dla ludzi jest realny kontakt z innym człowiekiem. Podróżowanie i przemieszczanie się również zostało znacznie ograniczone. Z tego powodu miasta zyskują nową rolę, w której powinny częściowo przejąć funkcję wypoczynkową i stworzyć bezpieczne warunki do życia i wypoczynku.

 

Konkurs jest adresowany do architektów, architektów krajobrazu, projektantów, studentów architektury i architektury krajobrazu. W konkursie mogą brać udział osoby indywidualne lub 2 osobowe zespoły. Celem konkursu jest kreacja koncepcji przestrzeni miejskiej, umożliwiającej stworzenie bezpiecznych warunków do życia i wypoczynku w mieście oraz budowanie relacji społecznych przy konieczności zachowania odpowiedniego dystansu między ludźmi.

 

Projekt CITYandREST ma być sposobem na zapewnienie bezpiecznych stref wypoczynku w miastach i remedium na konieczność ograniczenia kontaktów społecznych. Koncepcje prezentowane w pracach konkursowych w ramach projektu CITYandREST powinny umożliwiać wspólne, bezpieczne przebywanie grupy osób w przestrzeni publicznej, a jednocześnie zapewniać dystans fizyczny i przełamywać dystans społeczny. Może to być projekt koncepcyjny ulicy, placu, parku, bulwaru itp. Interwencja projektowa może mieć charakter przebudowy istniejącej przestrzeni miejskiej lub kreację zupełnie nowej przestrzeni. W projekcie należy uwzględnić produkty firmy Polbruk SA wskazane w regulaminie.

Patronat nad konkursem CITYandREST objęły Stowarzyszenie Architektów Krajobrazu,  magazyn architektoniczny Architektura&Biznes oraz wortal dla architektów krajobrazu, urbanistów i miłośników ogrodów – www. sztuka-krajobrazu.pl

Na wygraną w konkursie mogą liczyć odkrywcze projekty o wyjątkowych walorach funkcjonalnych i estetycznych oraz przestrzenie pełne inspirującego designu. W skład jury wchodzą przedstawiciele organizatora oraz patroni medialni.

 

 

Konkurs wystartował 15 lipca 2020r. Zgłoszenia konkursowe można przesyłać do 13 września 2020 roku. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne.

Regulamin, formularz rejestracyjny oraz harmonogram znajduje się na stronie konkursu:

www.polbruk.pl/pl/konkurs-cityandrest.html

 

 

Polbruk S.A. – to największy obecnie na polskim rynku producent kostki brukowej i wyrobów drogowych w Polsce, stanowi część międzynarodowego koncernu CRH plc – jednego z kluczowych dystrybutorów materiałów budowlanych na świecie. W ofercie Polbruk znajdują się

produkty z segmentów - Styl, Klasyka, TOP oraz rozwiązania przemysłowe, wykorzystywane do budowy placów, deptaków, parkingów i chodników w całej Polsce. Polbruk SA jest laureatem nagrody Superbrands Polska 2020.

 

O firmie

www.polbruk.pl

www.facebook.com/polbruk

www.instagram.com/polbruk_inspirujemy/

www.facebook.com/JestemFachowcemNadesłał:

KN
http://kobieta24.pl

Wasze komentarze (1):

  • avatar
    ~GregXI, 2020-08-30 15:41:32

    Na temat zasad aranżacji przestrzeni miejskiej polecam teksty w PORADNIKU na stronie Buszremu


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl