Stolarka smart, czyli zaprogramowany komfort


2019-04-11
Inteligentny dom to pojęcie, które zyskało dużą popularność, jednak co tak naprawdę się za nim kryje?
Przeczytaj również:


Rozwiązania smart powinny nie tylko dawać wysoki komfort użytkowania, lecz także bezpieczeństwo, rozumiane jako oszczędność energii oraz ochrona zdrowia i mienia.

Współczesna cywilizacja rozwija się w kierunku coraz większej cyfryzacji procesów i technologii. Inteligentne rozwiązania w postaci zdalnie sterowanych urządzeń przenikły już jakiś czas temu także do budownictwa, jednak aby mówić o inteligentnym domu, powinny one komunikować się z użytkownikiem w celu osiągnięcia określonych parametrów w postaci zacienienia pomieszczeń, obniżenia lub podwyższenia temperatury czy wymiany powietrza. Dlatego automatyka znajduje obecnie zastosowanie nie tylko w instalacjach grzewczych czy wentylacyjnych, lecz dotyczy wszystkich procesów zachodzących w budynku. Zastosowana w elementach powłoki budynku, jak okna i drzwi nie tylko poprawia ochronę antywłamaniową, lecz także pozwala zachować zdrowy mikroklimat wnętrz i pełne bezpieczeństwo obsługi. W rezultacie powstaje w pełni inteligentny dom, który samodzielnie dba o komfort mieszkańców, zmniejszając przy tym zużycie cennej energii.

Jakie korzyści dają inteligentne okna i drzwi?
Myśląc o inteligentnych oknach i drzwiach, przede wszystkim wyobrażamy sobie zaawansowane zabezpieczenia pozwalające chronić dom przed nieproszonymi gośćmi. Funkcje te mogą realizować montowane w drzwiach i oknach czujniki otwarcia w połączeniu z alarmem antywłamaniowym. Przy użyciu aplikacji Building Skin Control można w każdej chwili sprawdzić ich stan i np. zamknąć je nawet przebywając poza domem, przy użyciu smartfonu. Jeszcze bardziej zaawansowane opcje bezpieczeństwa dają rozwiązania automatyki drzwiowej. Zintegrowany z drzwiami aluminiowymi Schüco elastycznie konfigurowalny, modułowy panel Schüco DCS oferuje funkcje inteligentnego wideodomofonu, klawiatury do wprowadzania kodów dostępu, czytnika linii papilarnych i wyświetlania numeru budynku. Rozwiązanie połączone z siecią IP umożliwia przesyłanie wideorozmów na urządzenia mobilne, dzięki czemu mieszkańcy mogą porozmawiać z odwiedzającymi ich osobami nawet podczas urlopu. Kolejną opcją jest otwieranie drzwi bezdotykowo, na sygnał Bluetooth, co umożliwia wbudowany w nie moduł Sch?co BlueCon. Zastosowanie automatyki w stolarce pozwala ponadto na komfortowe otwieranie i zamykanie trudno dostępnych okien i drzwi tarasowych. Przykładem są drzwi przesuwne, które mogą osiągać bardzo duże wymiary i wagę skrzydła nawet do 600 kg. Inteligentne drzwi aluminiowe Sch?co można otwierać za pomocą montowanego na ścianie panelu, przycisku lub dowolnego urządzenia mobilnego, np. smartfonu. Istnieje także możliwość zastosowania czujników podczerwieni, które eliminują ryzyko przypadkowego przytrzaśnięcia przy przechodzeniu, zapewniając pełne bezpieczeństwo obsługi.

Bezpieczeństwo znaczy więcej
Związane z rozwojem miast negatywne zjawiska w postaci zanieczyszczenia środowiska, rosnących cen energii czy uciążliwego hałasu sprawiają, że w dzisiejszych czasach bezpieczeństwo rozumiemy szerzej. Kategoria ta obecnie oznacza także zabezpieczenie ekonomiczne i ochronę przed skutkami zanieczyszczenia środowiska. Inteligentne okna i drzwi czuwają także nad tymi aspektami życia użytkowników. Okna aluminiowe Sch?co z mechatronicznymi okuciami TipTronic SimplySmart w połączeniu z czujnikami CO2, lotnych związków organicznych czy wilgotności mogą automatycznie otwierać okna w celu wietrzenia pomieszczeń lub zamykać je w razie pogorszenia się pogody. Dzięki temu dbają o zdrowy mikroklimat i oszczędności energii cieplnej. W okresach zanieczyszczenia środowiska pyłami zawieszonymi czy alergii, bardzo korzystnym dla zdrowia rozwiązaniem jest integrowany z oknami AWS system wentylacji i oczyszczania powietrza Sch?co VentoLife. Rozwiązanie w postaci dyskretnej kasety integrowanej z ramą w pionie lub poziomie posiada wielowarstwowy filtr, który usuwa z napływającego powietrza zewnętrznego nawet 99,9% szkodliwych substancji łącznie z najmniejszymi drobinami o wielkości 1 μm. W razie niekorzystnych warunków pogodowych system automatycznie przełącza się na tryb zamknięty. W ten sposób powstaje inteligentna powłoka budynku, która dba o samopoczucie użytkowników w każdym aspekcie, stwarzając komfortowe i zdrowe środowisko życia.





Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl



Schüco – Systemowe rozwiązania okien, drzwi i fasad
Grupa Schüco z siedzibą w Bielefeld rozwija i sprzedaje systemy okienne, drzwiowe i fasadowe. Na obecną i przyszłą pozycję lidera w branży technologii i usług pracuje ponad 4900 osób zatrudnionych na całym świecie. Jako specjalista od powłok budynków o charakterze mieszkaniowym i komercyjnym, Schüco oferuje, oprócz innowacyjnych produktów, także doradztwo i rozwiązania cyfrowe na każdym etapie procesu budowlanego – od pomysłu i wzornictwa aż po wykonawstwo i montaż. Z firmą Schüco współpracuje 12000 firm partnerskich, deweloperów, architektów i inwestorów na całym świecie. Firma działa aktywnie w ponad 80 krajach i osiągnęła w 2017 roku obrót w wysokości 1,575 miliarda euro. Więcej informacji na stronie
www.schueco.pl


Schüco International Polska
press box


Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl