Tradycyjne podejście czy nowoczesne ujęcie dachu - Blachy Pruszyński
Obróbki blacharskie stanowią zespół elementów, który pozytywnie wpływa na właściwe funkcjonowanie dachu. Pełnią one naprawdę wiele istotnych funkcji. Co jeszcze skrywa przed nami obróbkowa rzeczywistość?
Opisywane elementy stanowią jeden z fundamentów dzisiejszej sztuki dekarskiej. Bardzo duże jest zróżnicowanie zadań, które powierzane są poszczególnym obróbkom. Jedne z nich odpowiedzialne są za ochronę krawędzi szczytowej, drugie za odprowadzanie wody z połaci, a trzecie za odpowiednie zabezpieczenie okien oraz komina. Każdy inwestor z czasem będzie musiał zdecydować, czy stawia na obróbki wykonywane ręcznie czy woli zdecydować się na kupno maszynowo wyrobionych elementów. Dziś przedstawiamy jasne oraz ciemne strony obydwu rozwiązań.
Czym różni się obróbka wykonana ręcznie od tej stworzonej drogą maszynową?
Obróbki blacharskie zmieniają się pod wpływem technologii. Producenci pokryć dachowych dołożyli wszelkich starań, by praca stała się przystępniejsza, a dekarskie projekty powstawały znacznie szybciej. Naczelna różnica między ręcznymi a mechanicznymi obróbkami blacharskimi daje nam odpowiedź na pytanie o przewagę nowocześniejszego rozwiązania nad klasycznym. Obróbki ręczne tworzono na placu budowy, co znacznie spowalniało proces budowy. W dzisiejszych czasach dominują gotowe elementy, które przyjadą na miejsce prac już przygotowane do montażu. Nic dziwnego, że skutecznie wyparły one tradycyjne rozwiązanie. Nowoczesne obróbki powstają z dbałością o wszelkie detale, przy użyciu najświeższych technologii. Rezultatem są produkty pozbawione niedociągnięć, które zdarzają się przy obróbkach wykonywanych ręcznie. Co jeszcze oferują nam obróbki maszynowe? W ich przypadku mówimy o naprawdę dużych możliwościach wyboru, zarówno w kwestii grubości obróbek (od 0,5 do 3 mm), jak i w temacie długości (od 2 do 8 m).
Wszystkie zalety obróbek wykonywanych maszynowo
Słowem idealnie opisującym obróbki maszynowe jest „wygoda”. Montuje się je bez jakichkolwiek kłopotów, a dobieranie ich pokrycia jest naprawdę łatwe, ponieważ pasują one do każdego dachu. Ogromną ich zaletą jest również produkcyjna powtarzalność, dzięki której całkowicie wyeliminujemy potencjalne błędy w wykonaniu obróbek. Gotowe elementy od firmy Blachy Pruszyński to również gwarancja trwałości oraz bezawaryjności. Opisywany producent zawsze dba o jakość swoich produktów, dlatego przy ich tworzeniu wykorzystuje stal najwyższej próby. Obróbki od Blachy Pruszyński to również estetyka, dlatego w ofercie znajdziemy wszystkie kolory z palety RAL. Korzystnie na funkcjonalność oraz wygląd obróbek wpływają również powłoki dekoracyjno—ochronne.
Co wchodzi w skład oferty na gotowe obróbki blacharskie?
v Pasy podrynnowe
v Pasy nadrynnowe
v Pasy okapowe
v Rynny koszowe
v Rynienki odpływowe
v Wiatrownice
v Kalenice
Czy obróbki powstałe przy pomocy maszyn mają jakieś wady?
Jedynym minusem maszynowych obróbek blacharskich jest fakt, że ich produkcja wymaga naprawdę obszernego zaplecza technicznego. By stworzyć satysfakcjonujące obróbki blacharskie niezbędne są oddzielne urządzenia do cięcia, kształtowania i łączenia materiałów. Nie jest to jednak nieudogodnienie, które uznalibyśmy za związane z funkcjonowaniem gotowych obróbek blacharskich. Jako całokształt mówimy o produktach kompletnych, które zwolniły dekarzy z obowiązku ręcznego opracowywania obróbek oraz o elementach, które zafundowały zupełnie nowe spojrzenie na opisywaną dekarską dziedzinę.
Nadesłał:
IMPULSE
|