Wiele oblicz nowoczesnych okien z PVC-U


Wiele oblicz nowoczesnych okien z PVC-U
2023-02-08
Okno, drzwi balkonowe z doświetlem czy modny portfenetr – nowoczesne systemy z Schüco PVC-U mogą odgrywać wszystkie te role, zachowując przy tym swoje doskonałe parametry użytkowe i ultranowoczesny wygląd.
Przeczytaj również:


Szerokie możliwości dopasowania do indywidualnego projektu zapewnia bogaty wybór kształtów profili, powłok kolorystycznych i dodatkowych akcesoriów.

Dawno już minęły czasy, gdy na budynkach pojawiały się głównie typowe, dwuskrzydłowe okna rozwierno-uchylne. Dzięki nowoczesnym systemom z PVC-U stolarka okienna może przybierać bardzo zróżnicowane formy i być wyposażona w dodatkowe funkcje, które zwiększają komfort jej użytkowania. Nowoczesne technologie okienne pozwalają na łatwą i ekonomiczną realizację dowolnego typu okien o indywidualnie określonych parametrach i walorach estetycznych. Na przykład kompleksowy system okienny Schüco LivIng umożliwia elastyczną produkcję różnych rodzajów okien z dwoma (wersja AS) lub trzema uszczelkami (MD) w zależności od wymagań związanych z izolacyjnością cieplną i akustyką. Dodatkowe akcesoria, profile łączące czy zintegrowane balustrady pozwalają na realizację nawet bardzo ambitnych projektów o transparentnym wyglądzie, dzięki czemu okna z PVC-U coraz częściej uzupełniają lub nawet zastępują modne aluminium. Pokazuje to między innymi realizacja nowego budynku biurowo-mieszkalnego w Kolonii z oknami LivIng zastosowanymi w formie wielkoformatowych okien i drzwi.

Okno czy drzwi balkonowe?


Wzniesiony w 2020 roku siedmiokondygnacyjny budynek został zaprojektowany jako elastyczny w aranżacji obiekt wielofunkcyjny. Na parterze zlokalizowano funkcje gastronomiczne, centrum reprograficzne i dział pocztowy, kolejnych pięć pięter przeznaczono na jedno- lub wieloosobowe biura dla około 1200 pracowników, zaś na najwyższej kondygnacji znalazł się apartament mieszkalny. Funkcjonalne podziały przestrzeni zostały odzwierciedlone na elewacji. Na parterze i najwyższym piętrze zastosowano okna z drewna dębowego, zaś na środkowych kondygnacjach biurowych – wysokie od podłogi do sufitu okna balkonowe serii Schüco LivIng z PVC-U z doświetlem oraz efektowne przeszklenia stałe w tym samym systemie. Stolarka w starannie dopasowanym do elewacji odcieniu metalicznej szarości nie tylko zapewnia ultranowoczesny, minimalistyczny efekt estetyczny, lecz także dostarcza mnóstwo dziennego światła do poszczególnych pomieszczeń. Natomiast po otwarciu, umożliwia efektywną wentylację i swobodny dostęp z biur na zewnętrzny korytarz. Siedmiokomorowy system o głębokości zabudowy 82 mm w wersji AS posiada ponadto doskonałą izolacyjność cieplną, co było jednym z wymagań postawionych w projekcie. Okna serii LivIng 82 umożliwiają również realizację imponujących portfenetrów, które łączą najwyższą izolacyjność cieplną z minimalistycznym wyglądem.

A może modny portfenetr?


Portfenetry nazywane również balkonami francuskimi, stały się bardzo modnym akcentem nowoczesnej architektury – zarówno w budynkach jedno-, jak i wielorodzinnych. Charakterystyczna konstrukcja złożona z okna balkonowego na wysokość całej kondygnacji oraz dopasowanej balustrady bezpieczeństwa oferuje praktyczne korzyści w postaci m.in. optymalnego doświetlenia głębi pomieszczeń, skutecznej wentylacji czy swobodnego wyglądania na zewnątrz. Wszystko to bez potrzeby budowania relatywnie drogiej płyty balkonowej, która dodatkowo pogarsza charakterystykę energetyczną budynku. Jedynym mankamentem klasycznych portfenetrów była jednak konieczność mocowania balustrad bezpośrednio do elewacji, co wpływało na jej estetykę i często prowadziło do punktowego przerwania warstwy izolacji cieplnej. W technologii portfenetrów Schüco LivIng z PVC-U balustrada jest fabrycznie mocowana bezpośrednio do ościeżnicy okiennej. Pozwala to uniknąć ingerencji w konstrukcję przegrody, a jednocześnie zapewnia nowoczesną, minimalistyczną estetykę. Balustrady są dostępne w modnym, ażurowym wykonaniu z poziomych rur i prętów ze stali nierdzewnej lub pionowych szczeblin aluminiowych, a także bezpiecznego szkła warstwowego typu VSG. Szeroki wachlarz prefabrykowanych akcesoriów systemowych obejmujących różne rodzaje zamocowań sprawia, że montaż przebiega szybko i sprawnie. Portfenetry Schüco posiadają Krajową Ocenę Techniczną ITB, co potwierdza bezpieczeństwo ich stosowania we wszystkich rodzajach budynków.





Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl



Schüco – Systemowe rozwiązania okien, drzwi i fasad
Grupa Schüco z siedzibą w Bielefeld zajmuje się projektowaniem i sprzedażą systemów okiennych, drzwiowych oraz fasadowych. Na obecną i przyszłą pozycję lidera w branży technologii i usług pracuje ponad 6330 osób zatrudnionych na całym świecie. Oprócz innowacyjnych produktów znajdujących zastosowanie w budynkach mieszkaniowych i komercyjnych, firma specjalizująca się w technologii powłok budynków oferuje profesjonalne doradztwo i cyfrowe rozwiązania na każdym etapie procesu budowlanego – od wstępnej koncepcji i projektu aż po wykonawstwo i montaż. Z Schüco współpracuje 10000 producentów, 30000 biur architektonicznych oraz deweloperów i inwestorów na całym świecie. Założona w 1951 roku firma działa aktywnie w ponad 80 krajach i osiągnęła w 2021 roku obrót w wysokości 1,995 miliarda euro. Więcej informacji na stronie www.schueco.pl


Schüco International Polska
press box


Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl