Za Bramką poznańskiej inwestycji


Za Bramką poznańskiej inwestycji
2017-09-26
Rosnące zainteresowanie powierzchniami biurowymi w Poznaniu sprawia, że z roku na rok oddawanych jest do użytku coraz więcej inwestycji. Zlokalizowany w samym sercu miasta biurowiec Za Bramką powstał z myślą o rozwoju młodych przedsiębiorstw, startupów oraz myśli technologicznej.

 

Głównym założeniem projektowym, które determinowało pracę architektów z pracowni Ultra Architects było stworzenie wspólnej przestrzeni wymiany myśli i energii młodych przedsiębiorców.

Centrum miasta, centrum pomysłów

Biurowiec Za Bramką położony jest w bliskiej odległości od parku Chopina. Lokalizacja umożliwia sprawny dojazd do innych części miasta. Główną zaletą jest także niewielka odległość obiektu od dworca kolejowego oraz portu lotniczego.

Obiekt uzupełnił jeden z kwartałów śródmiejskiej zabudowy i stał się kluczowym elementem rewitalizacji Placu Kolegiackiego w Poznaniu.  Lokalizacja obiektu była głównym czynnikiem determinującym jego formę. Ograniczona przestrzeń sprawiła, że od strony dziedzińca każdą z kondygnacji cofnięto względem poprzedniej, tworząc w ten sposób drewniane tarasy z zielenią. Natomiast front budynku tworzy spokojna, współczesna kompozycja z wieloma przeszkleniami, która pozwoliła na harmonijne wpisanie elewacji w miejską pierzeję. Jak o projekcie mówią jego twórcy, przy wąskich uliczkach zlokalizowanych w tej części miasta, wysokie przeszklenia pozwalają wpuścić do środka budynku więcej światła dziennego. Budynek został zaprojektowany w sposób umożliwiający naturalną wentylację. Każde z okien wyposażone jest w otwierany element pozwalający na naturalne przewietrzenie wnętrz.

Biurowiec posiada łączną powierzchnię ponad 16 000 m2 z parkingiem zajmującym cztery kondygnacje – w tym trzy podziemne. Jest on ogólnodostępny, dzięki czemu twórcom udało się rozwiązać problem braku miejsc parkingowych w centrum Poznania.

Mieszanka idealna

Wcielenie w życie projektu Za Bramką wymagało użycia właściwych materiałów. Projektanci i wykonawcy zdecydowali się na wykorzystanie materiałów dostarczonych przez firmę Probet-Dasag. Do budowy biurowca Za Bramką użyto ok. 500 mb schodów kątowych oraz 900m2 płyt Terrastone. Są to jednowarstwowe płyty wielkoformatowe o doskonałych parametrach użytkowych – trwałe, wytrzymałe o odporne na ścieranie są materiałem pięknym i praktycznym. Projektanci postawili także na małą architekturę od Probet-Dasag. Na terenie biurowca Za Bramką stanęły betonowe ławki, donice czy gazony w łącznej ilości ok. 400 elementów. 

 

 

Dane

Powierzchnia całkowita budynku:16 084 m2

Powierzchnia biurowa: 4344 m2

Powierzchnia usługowa: 389 m2

Powierzchnia tarasów: 770 m2

Liczba miejsc parkingowych: 299

 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PROBET-DASAG
http://dasag.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl