Budownictwo w ArchNEWS

Artykuły prasowe

Nieprzemijające piękno bieli z Jedynką

2019-02-25

Wnętrza utrzymane w bieli urzekają wdziękiem i lekkością. I choć wśród aranżacyjnych trendów pojawiają się nowe wyraziste barwy, kolor ten cały czas dumnie opiera się przemijającej modzie, bezbłędnie promując prosty, wysmakowany styl w domowym wystroju.

więcej »


OSIEDLE Z KERAMZYTU W CZĘSTOCHOWIE

OSIEDLE Z KERAMZYTU W CZĘSTOCHOWIE

2019-02-24

Osiedle wybudowane przez Buszrem w Częstochowie przy ulicy Bardowskiego 25 zasługuje na uwagę nie tylko z powodu przemyślanego układu pomieszczeń.

więcej »

Wykonawco! Tylko do końca kwietnia możesz odebrać nagrody w kolejnej edycji akcji dla wykonawców!

2019-02-22

Akcja dla wykonawców trwa! Wystarczy wykonać ocieplenie domu jednorodzinnego z użyciem wełny skalnej ROCKWOOL, by otrzymać 1 z 6 gwarantowanych nagród, które z pewnością ułatwią pracę każdemu profesjonaliście.

więcej »

Salon jak z okładki w kolorach Beckers

2019-02-21

Najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem każdego domu jest salon. W nim też spędzamy najwięcej czasu: przyjmujemy gości, oglądamy telewizję, a czasem też dajemy się ponieść słodkiej drzemce.

więcej »

Bateria Silia - nowoczesność i elegancja w kuchni

2019-02-21

Bateria kuchenna Deante Silia jest efektem świeżego spojrzenia na temat baterii zlewozmywakowych.

więcej »

Klej Mamut Glue z mocą Bostik

2019-02-20

Innowacyjny i niezwykle wytrzymały klej montażowy Mamut Glue już od wielu sezonów zdobywa zaufanie użytkowników. Od niedawna dostępny jest on w nowym opakowaniu, którego etykietę zdobi charakterystyczne logo z zielonym gekonem.

więcej »

Piec akumulacyjny – ETT Plus, seria niska STIEBEL ELTRON – w czym tkwi jego sekret?

2019-02-20

Piece akumulacyjne są rozwiązaniem przeznaczonym dla użytkowników, którzy chcą ogrzewać domy czy pomieszczenia biurowe prądem. Specyficzna konstrukcja pieca pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. W jaki sposób?

więcej »

Murowanie na cienką spoinę – dlaczego warto i jak uniknąć błędów?

2019-02-19

Do niedawna ściany murowe zazwyczaj były wznoszone na zaprawę cementowo-wapienną nakładaną grubą warstwą. Takie spoiny stanowią jednak źródło mostków termicznych, które obniżają termoizolacyjność przegród zewnętrznych. Rozwiązaniem tego problemu okazała się zaprawa klejowa.

więcej »

Jak zmniejszyć emisję smogu nawet o 96%, a koszty ogrzewania nawet o 60%?

2019-02-18

Dane pochodzące z raportu „Szóste Paliwo” przygotowanego przez firmę ROCKWOOL nie pozostawiają wątpliwości: aby właściciele domów mogli jak najwięcej oszczędzić i podejmować skuteczną walkę ze smogiem, powinni najpierw ocieplić ściany zewnętrzne i dach budynku, a potem wymienić kocioł.

więcej »
Czy kolejny światowy kryzys gospodarczy zacznie się w sektorze budowlanym?

Czy kolejny światowy kryzys gospodarczy zacznie się w sektorze budowlanym?

2019-02-18

Z analiz Euler Hermes, wiodącego globalnego ubezpieczyciela należności handlowych wynika, że po dziesięciu latach wzrostu (2008-2018) osiągnęliśmy szczyt w globalnym cyklu wzrostu koniunktury budowlanej.

więcej »

KRISPOL podziękował pracownikom za udany rok. Bal karnawałowy to już tradycja

2019-02-15

Od ponad 20 lat wiodący producent bram i stolarki otworowej KRISPOL spotyka się z pracownikami na balu GIGANTÓW KRISPOL. W tym roku impreza odbyła się w scenerii filmowego Casino Royale.

więcej »
Somfy - wszystko o dobrych praktykach montażu

Somfy - wszystko o dobrych praktykach montażu

2019-02-15

Seria napędów Oximo 50 io typu Plug&Play, przeznaczona do rolet zewnętrznych, została zaprojektowana przez Somfy z myślą o maksymalnym uproszczeniu i usprawnieniu montażu. A jak prawidłowo przeprowadzić prace montażowe tego inteligentnego rozwiązania prezentowali na żywo eksperci Somfy podczas MONTE

więcej »
Wzrost rynku budowlanego obnaża słabość finansową wielu jego uczestników

Wzrost rynku budowlanego obnaża słabość finansową wielu jego uczestników

2019-02-15

Duża skala trwających inwestycji wymaga adekwatnie dużej skali zaangażowania kapitałowego samych firm budowlanych jak i firm współpracujących. Aby skorzystać na zwiększonej fali zamówień, trzeba najpierw zaangażować – przynajmniej częściowo – środki własne.

więcej »

Szkło Guardian Glass zostało wybrane do stworzenia fasady szklanej Punta de Mar

2019-02-14

Bertrange, Luksemburg, 12 lutego 2019 roku – pracownia architektoniczna Mano de Santo, KMZero, Open Innovation Hub, część Martinez Group, wybrały szkło Guardian do realizacji projektu Punta De Mar, pierwszej pływającej, dynamicznej oraz technologicznie zaawansowanej budowli mieszkaniowej.

więcej »

Metanizacja – nowa jakość w procesie recyklingu organicznego odpadów

2019-02-14

Na mocy ostatniej nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach samorzady zobowiązane są do selektywnej zbiórki całego strumienia bioodpadów, w tym odpadów kuchennych, i zielonych.

więcej »

Przerwy dylatacyjne w ścianach z silikatów i betonu komórkowego

2019-02-14

Dylatacje to celowo utworzone szczeliny, które mają zapewniać prawidłową pracę poszczególnych elementów budynku. Brak przerw konstrukcyjnych lub umieszczenie ich w niewłaściwych miejscach może szybko doprowadzić do problemów z rysami i spękaniami muru.

więcej »
Wpływ materiałów budowlanych na energooszczędność budownictwa – EPD i zielone certyfikaty

Wpływ materiałów budowlanych na energooszczędność budownictwa – EPD i zielone certyfikaty

2019-02-14

Powstrzymywanie zmian klimatycznych w związku z globalnym ociepleniem to ogólnoświatowy trend coraz silniej wpisujący się w każdy aspekt naszego życia. Jednym z obszarów w szczególny sposób wpływającym na środowisko naturalne jest budownictwo, dlatego wymogi prawne są regularnie zaostrzane.

więcej »
Użycie mas bitumicznych – Ty też to potrafisz! Poradnik z komentarzem eksperta

Użycie mas bitumicznych – Ty też to potrafisz! Poradnik z komentarzem eksperta

2019-02-13

Bardzo często planując remont lub budowę od razu zakładamy, że niezbędna będzie pomoc ekipy fachowców. I często rzeczywiście tak jest, na przykład przy budowie fundamentów, czy rozbiórce starego dachu. Nakładanie nowoczesnych mas bitumicznych jest jednak czynnością, którą możemy wykonać sami.

więcej »

Clash: przeciwieństwa się przyciągają!

2019-02-13

Trend kolorystyczny Clash kładzie kres panowaniu minimalistycznych, bezpiecznych tonacji. To bezkompromisowe podejście w łączeniu barw jest promowane również w najnowszej kolekcji Tikkurila Color Now 2019, na którą składa się 16 różnorodnych kolorów.

więcej »

STOLARKA W PIGUŁCE: Czy branża skorzysta na programie Czyste Powietrze?

2019-02-13

Rządowy program Czyste Powietrze może okazać się szansą na zwiększenie sprzedaży produktów o najlepszych parametrach termicznych.

więcej »

Szkło w domu – jakie wybrać, by zapewnić dziecku bezpieczeństwo.

2019-02-11

Według badań WHO każdego dnia na skutek nieszczęśliwego wypadku umiera prawie 2,3 tysiąca dzieci. Statystyki pokazują, że każdego dnia w Europie aż 58 dzieci ginie w wyniku wypadku we własnym domu.

więcej »
ASP stawia na rozwój fachowców – kolejne szkolenie otwarte

ASP stawia na rozwój fachowców – kolejne szkolenie otwarte

2019-02-09

Coraz częściej mówi się o potrzebie zatrudniania wyspecjalizowanych pracowników, których niestety brakuje na europejskim rynku.

więcej »
Wielka rola małych przerw – dylatacje budowlane z Uszczelniaczem 2720 MS marki Bostik

Wielka rola małych przerw – dylatacje budowlane z Uszczelniaczem 2720 MS marki Bostik

2019-02-08

Szczeliny dylatacyjne, choć w skali budynku zajmują znikomy procent powierzchni, są jego niezwy-kle istotnym elementem. Aby właściwie spełniały swoją rolę i zachowały estetyczny wygląd, należy wypełnić je odpowiednio dobranym materiałem uszczelniającym.

więcej »

ROCKWOOL Budowlaną Firmą Roku 2018!

2019-02-07

Pod koniec stycznia odbyła się XVI edycja gali Builder Awards. ROCKWOOL Polska, producent niepalnych materiałów izolacyjnych z wełny skalnej, po raz kolejny odebrał nagrodę dla Budowlanej Firmy Roku 2018.

więcej »
Viega na targach ISH 2019

Viega na targach ISH 2019

2019-02-07

Podczas największych tegorocznych, światowych targów branżowych, które odbędą się we Frankfurcie w dniach 11-15 marca, Viega zaprezentuje liczne nowości produktowe w zakresie systemów podtynkowych, techniki instalacyjnej i odprowadzania wody, a także ochrony przeciwpożarowej i izolacji akustycznej.

więcej »

Wyszukiwarka:


Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy kliknij tu>>>Ostatnio dodane artykuły:

Okna z recyklingu – dlaczego warto? Okna z recyklingu – dlaczego warto?
Odpady z tworzywa sztucznego stają się coraz większym zagrożeniem dla środowiska. Jedynym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest recykling i ograniczenie produkcji „jednorazowego plastiku”. W trend wpisuje się stolarka MS więcej niż OKNA, produkowana jest z użyciem przetworzonego PVC.

Funkcjonalność i elegancja dwuskrzydłowych drzwi Porta
Dwuskrzydłowe drzwi w domu czy mieszkaniu to nie tylko ponadczasowe i eleganckie rozwiązanie. Jest też funkcjonalne – można w ten sposób stworzyć znacznie szersze, a tym samym wygodniejsze przejście między pomieszczeniami.

Przewaga 3-szybowych okien pasywnych nad zwykłymi
Słyszymy „okna pasywne” – myślimy „ciepło i ekologia”. To najczęstsze skojarzenia na temat trzyszybowych okien pasywnych, jakie przychodzą nam na myśl.

więcej »

Najczęściej czytane artykuły:

Czas na inwestycje. KRISPOL z promocją dla rozwiązań przemysłowych
KRISPOL uruchamia wiosenną promocję w oparciu o Centra Kompetencyjne dla biznesu oraz Partnerów Handlowych oferujących rozwiązania przemysłowe.

Skończ z wysokimi rachunkami – w tym roku zautomatyzuj instalację grzewczą
Czy w tym sezonie rachunki za ogrzewanie przyprawiły Cię o zawrót głowy? W napięciu wyczekujesz wiosny, by poczuć ulgę w portfelu? Zamiast denerwować się wysokimi rachunkami, postaw sobie w tym roku za cel modernizację instalacji grzewczej.

Funkcjonalność i elegancja dwuskrzydłowych drzwi Porta
Dwuskrzydłowe drzwi w domu czy mieszkaniu to nie tylko ponadczasowe i eleganckie rozwiązanie. Jest też funkcjonalne – można w ten sposób stworzyć znacznie szersze, a tym samym wygodniejsze przejście między pomieszczeniami.

JAK INWESTOWAĆ ALTERNATYWNIE?
Inwestycja w nieruchomości to wciąż jeden z najlepszych sposobów lokowania środków finansowych.

Jak ożywić łazienkowe wnętrze?
Nie ma nic przyjemniejszego po dniu pełnym obowiązków niż relaksująca kąpiel w miłym łazienkowym wnętrzu.

więcej »

Ostatnio dodane wpisy:

Allpro Sp. z o.o.
Firma Allpro Sp. z o.o. zajmuje się produkcją i dystybucją chemii budowlanej. Dysponuje kompleksowymi rozwiązaniami dla wybranych zastosowań wewnątrz i na zewnątrz budynków.
więcej »
Regulamin, Polityka Prywatności i Polityka Cookies Grupy Kafito