5 nowych najemców na działce OKAM po FSO


5 nowych najemców na działce OKAM po FSO
2024-06-26
W ostatnim czasie OKAM zawarł 5 nowych umów na najem powierzchni na terenie nieruchomości przy ul. Jagiellońskiej 88 w Warszawie, po dawnej FSO.
Przeczytaj również:
Pojawią się tam firmy z branży kurierskiej, jak i z obszaru kolportażu książek, doradztwa inżynieryjnego, podmiot specjalizujący się w rozwiązaniach florystycznych, a także Escape Room. Kontrakty, na łączną powierzchnię 4.850 mkw., zostały zawarte na okres od 1 roku do 5 lat. Jednocześnie trzech dotychczasowych najemców powiększyło posiadaną przestrzeń.  

-W ostatnim czasie do grona najemców na naszej działce przy ul. Jagiellońskiej w Warszawie dołączyło kilka nowych podmiotów. Ich różnorodność potwierdza, że nasze przestrzenie dają odpowiednie warunki dla działalności firm o zróżnicowanym profilu. Poza atrakcyjnymi i elastycznymi warunkami współpracy oferowanymi przez OKAM, wśród zalet terenu jest lokalizacja, dostępność miejsc parkingowych i oczywiście możliwość wyboru optymalnej przestrzeni. Posiadamy powierzchnie biurowe wynajęte w ok. 75 proc., a także magazyny oraz place - w blisko 65 proc., prowadzimy rozmowy z kolejnymi zainteresowanymi firmami - zaznacza Arie Koren, CEO OKAM City. 

Na 62-hektarowej działce należącej do OKAM, działalność prowadzi ok. 160 firm i organizacji. Poza nowymi najemcami z takich branż jak kurierska, kolportażu, doradztwa inżynieryjnego, florystki i pokoju zagadek, użytkowane przestrzenie powiększyły działające już tu firmy: dystrybucyjna i z sektora ogrodniczego, a także przedsiębiorstwo specjalizujące się w systemach klimatyzacyjnych oraz wentylacji. W ostatnim czasie OKAM użyczył również powierzchni na szereg produkcji filmowych czy reklamowych. Od dłuższego czasu działalność prowadzą tu m.in. Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie, Fundacja Habitat for Humanity Poland, warszawska Izba Administracji Skarbowej, a także FineTech Construction czy LOCONI Intermodal. 

W bramie głównej terenu należącego do OKAM działa również ‘Punkt Zwrotny’, tj. interaktywne centrum edukacji klimatycznej dla młodzieży. Od otwarcia w połowie września ubr. odwiedziło je już ponad 10.000 osób, przede wszystkim młodzi ludzie z różnych części Polski. 

OKAM prowadzi rozmowy z kolejnymi podmiotami zainteresowanymi najmem łącznej powierzchni o wielkości ok. 12.000 mkw. Ponadto w bieżącym roku w jednym z zabudowań, tj. budynku dawnej Lakierni, uruchomiona zostanie ekspozycja ‘Wystawa w fabryce’ z zabytkowymi autami, w tym modelami wyprodukowanymi w byłej Fabryce Samochodów Osobowych.  

Działka OKAM znajduje się w pobliżu trasy S8, w jej okolicy zlokalizowane są przystanki autobusowe i tramwajowe, ścieżki rowerowe, a w przyszłości przewidziano tu także stację metra. Teren, jako jedyny tego typu w Warszawie, posiada ponadto własną bocznicę kolejową. Jego wielkość zapewnia też nieograniczoną liczbę miejsc postojowych. 

Ogłoszony przez OKAM w 2023 r. Master Plan, dla 62-hektarowej działki po byłej Fabryce Samochodów Osobowych, przewiduje stworzenie przyjaznego do życia, zrównoważonego i wielofunkcyjnego Miasta Przyszłości. Na przestrzeni ok. 25 lat na Pradze Północ powstać mają nie tylko przestrzenie do mieszkania, ale także powierzchnie handlowo-usługowe, biurowe, kulturowe oraz placówki oświatowe, w tym publiczna szkoła podstawowa dla ponad 650 uczniów w etapie I. Założony został również aż 20-hektarowy teren zielony, w tym 10-hektarowy centralny park. OKAM, w ramach tzw. procedury Lex deweloper, chciałby rozpocząć prace w obrębie etapu I inwestycji w 2025 r.  

 Nadesłał:

Sylwia Majcher

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl