ABC kominów systemowych


ABC kominów systemowych
2015-03-16
Jaki system kominowy wybrać do domu i czym kierować się przy zakupie?
Kominy służą głównie do odprowadzania produktów spalania, powstających podczas działania kotła c.o., kominka, kuchni węglowej, pieca kaflowego lub innych urządzeń grzewczych na paliwo stałe, ciekłe lub gazowe. Do niektórych rodzajów kotłów, np. tych z zamkniętą komorą spalania, kominy muszą także dostarczać powietrze spoza domu. Oprócz przewodów służących do odprowadzania produktów spalania, czyli dymowych i spalinowych, w kominie są też zwykle umieszczone kanały wentylacyjne. Jaki zatem system kominowy wybrać i czym kierować się przy wyborze?

Co trzeba wiedzieć?

Przeczytaj również:

Dziesiątki rozwiązań kominowych i setki odmian aktualnie dostępnych systemów na rynku nie ułatwiają życia inwestorom. W decyzji o tym, które z nich wybrać do budowanego domu, najlepiej pomoże fachowiec: kominiarz, projektant, producent czy też doradca sklepu stacjeonarnego lub internetowej platformy z systemami kominowymi.

Inwestorowi znającemu ogólne zasady leżące u podstaw takiego, a nie innego wyboru, pewnością pozwolą łatwiej konsultować się z wyżej wymienionymi specjalistami. Przede wszystkim należy wiedzieć, jaki będzie stosowany rodzaj paliwa (węgiel, gaz, olej opałowy, a może więcej niż jedno paliwo zamiennie), jaki przewidywany będzie typ pieca do ogrzewania domu i jego moc oraz jaka będzie wysokość komina (budynku). Wyposażenie w taką wiedzę pozwoli ocenić, który z dostępnych systemów kominowych będzie najbardziej odpowiedni.

Uniwersalne systemy kominowe 

Spośród wielu rodzajów dostępnych na rynku najpopularniejszym i najczęściej stosowanym rozwiązaniem dostarczanym przez większość producentów są uniwersalne, trójwarstwowe kominy ceramiczne, służące do odprowadzania spalin ze wszystkich rodzajów urządzeń grzewczych z otwartą komorą spalania, na wszystkie rodzaje paliwa (węgiel, koks, drewno, gaz, olej itp.). Warstwowa konstrukcja komina (rura ceramiczna + izolacja cieplna z wełny mineralnej + obudowa z pustaków keramzytobetonowych) gwarantuje spełnienie wszystkich wymagań, jakie stawiane są nowoczesnym systemom kominowym, a 30 letnia gwarancja zapewnia bezpieczne i bezproblemowe użytkowanie przez wiele lat.

Łatwy i szybki montaż

Decydując się na ten rodzaj systemu dostajemy gotowy  do montażu system kominowy wykonany z ceramiki szamotowej (rura wewnętrzna) i keramzytobetonu (pustaki), izolowany wełną mineralną, nadający się do wszystkich rodzajów paliw. 

Dołączona do niego jasna i szczegółowa instrukcja umożliwia prosty, a nawet samodzielny montaż.  Dostępne średnice od 140 do 300 mm przewodu spalinowego, wysoka wytrzymałość pustaków kominowych i rur ceramicznych umożliwia budowę komina o wysokości nawet do 20 m co rozszerza zakres jego stosowania, nie tylko do budownictwa jednorodzinnego, ale także do wielorodzinnego oraz użyteczności publicznej.

Tak wybudowany komin oporny jest na działanie agresywnego środowiska chemicznego oraz wysokich temperatur: 600 oC (1000 oC w czasie tzw. pożaru sadzy) i częstych zmian temperatury, co zostało potwierdzone wieloma badaniami ogniowymi sytemu i potwierdzone certyfikatami producentów.

Gdzie kupić?

Zakup materiałów budowlanych przez Internet? Dlaczego nie! Szeroką ofertę kominów znajdziesz w ogólnopolskiim sklepie internetowym Kominy.plktóry  prowadzi sprzedaż systemów kominowych bezpośrednio od większości renomowanych producentów. W ofercie znajdują się między innymi: kominy ceramiczne, stalowe i wentylacyjne oraz elementy do ich budowy, a także wkłady i akcesoria kominiarskie.

Sklep gwarantuje najniższe ceny na rynku, darmową dostawę towaru pod wskazany adres na terenie całego kraju oraz pełne doradztwo i pomoc konsultantów w doborze, konfiguracji i zakupie odpowiedniego systemu kominowego.

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź stronę www.kominy.pl lub zadzwoń na dedykowaną infolinię: 533 413 005.



Nadesłał:

Kominy.pl - numer 1 w branży kominów.
http://www.kominy.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl