Bestsellery wśród drabin. Jakie modele cieszą się największym powodzeniem?


Bestsellery wśród drabin. Jakie modele cieszą się największym powodzeniem?
2020-02-18
Jaką drabinę wybrać? Chyba każdy kiedyś stanął przed takim dylematem, kupując drabinę do użytku domowego lub do celów zawodowych. Odpowiedź nie jest prosta - wszystko zależy od tego, jak często chcemy z niej korzystać, do jakich prac będzie nam służyć oraz jakie ma pełnić funkcje.

Wbrew pozorom, może ich być naprawdę wiele. Najlepszym przykładem jest trzyelementowa drabina wielofunkcyjna, która cieszy się ogromnym powodzeniem wśród nabywców - zarówno właścicieli domów z ogrodem, jak i fachowców z branży budowlanej czy instalacyjnej.

 

Drabina wielofunkcyjna, czyli jaka?

Drabina to proste urządzenie pełniące funkcję dostępu do wysoko usytuowanego obiektu (półki, szafki czy maszyny) lub pomocy podczas przemieszczaniu się pomiędzy różnymi poziomami. Taka definicja odnosi się jednak wyłącznie do prostych jednoelementowych modeli przystawnych i stosowanie jej w przypadku innych typów drabin, których konstrukcja jest dużo bardziej złożona, byłoby dla nich krzywdzące. Mowa na przykład o drabinie wielofunkcyjnej, która pozwala na wykonywanie różnorodnych krótkotrwałych prac, a niekiedy stanowi także samodzielne stanowisko pracy. Czym się charakteryzuje? - To trzyelementowe urządzenie, najczęściej wykonane z aluminium, które z uwagi na swoją konstrukcję może pełnić funkcje różnych typów drabin, np. przystawnej (jedno-, dwu- lub trzyelementowej), lub wolnostojącej, także z wysuwanym elementem. Co najważniejsze, niektóre z tych funkcji może pełnić jednocześnie (film). To więc doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy racjonalnie podchodzą do zakupu narzędzi pracy. Nie muszą kupować dwóch oddzielnych drabin, skoro jedno urządzenie w tym samym czasie, jednemu pracownikowi posłuży jako model przystawny, a drugiemu jako wygodna drabina wolnostojąca - wyjaśnia Marek Banach, ekspert firmy KRAUSE, producenta drabin, rusztowań i pomostów. Aby tak się jednak stało, drabina musi spełnić określone normą wymagania.

 

Nowa norma - nowe wymagania

Jednak możliwość użytkowania drabiny trzyelementowej KRAUSE jako dwóch oddzielnych urządzeń to nie jedyna cecha, która decyduje o jej popularności. - Fachowcy, ale i użytkownicy indywidualni szczególnie cenią sobie funkcjonalność, która pozwala na stabilne ustawienie wybranych modeli z tej grupy na schodach, dzięki czemu bezpiecznie wykonamy wszystkie prace w obrębie klatki schodowej czy wokół budynków otoczonych stopniami. O powodzeniu tych drabin z całą pewnością decyduje także ich ogromny zasięg. Mam na myśli trzyelementowe drabiny 3x10, 3x12 oraz 3x14 szczebli, które w konfiguracji przystawnej rozsuwanej, pozwolą osiągnąć imponującą wysokość roboczą prawie 11 metrów (wersja 3x14). A tego nie zapewni nam żaden inny model - wyjaśnia Krzysztof Godlewski, Dyrektor Handlowy, renomowanego dystrybutora sprzętu do pracy na wysokości firmy HIGHER. Do długiej listy zalet należy dodać jeszcze wykonanie z niezwykle wytrzymałego, a zarazem lekkiego aluminium, dzięki czemu przenoszenie sprzętu nie stanowi problemu. A także serię funkcjonalnych rozwiązań, takich jak specjalne prowadnice czy rolki przyścienne, które ułatwiają rozsuwanie drabiny. Nadesłał:

KRAUSE Sp. z o.o.
http://www.krause-systems.pl/

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl