Ergonomia biura w budownictwie modułowym


2014-12-08
Zastosowanie zasad ergonomii w biurze jest związane z efektywnością pracy. Odpowiedni fotel, biurko, prawidłowo ustawiony monitor komputera usprawniają wykonywanie codziennych obowiązków i wpływają na wydajność pracowników. Czy takie biuro można stworzyć w krótkim czasie i w każdym miejscu?

Warunki pracy mają istotny wpływ na optymalne spożytkowanie umiejętności i potencjału pracowników. Wymaga to nie tylko ergonomicznych mebli i wyposażenia stanowiska pracy czy właściwego oświetlenia. Warto też zadbać o przyjemne dla oka wykończenie wnętrz, jasne kolory ścian i sufitów oraz ustawienie roślin doniczkowych. Równie istotna jest organizacja przestrzeni i konfiguracja pomieszczeń. Jak w krótkim czasie stworzyć zatrudnionym osobom odpowiednie warunki pracy?

Przeczytaj również:

Naprzeciw takim potrzebom wychodzi budownictwo modułowe, które pozwala wznieść nowe biuro szybko i po rozsądnych kosztach, utrzymując przy tym wysokie standardy oraz spełniając wszystkie normy budowlane. Dodatkowo, biura modułowego nie trzeba kupować – wystarczy je wynająć na odpowiedni czas, nie obciążając bilansu firmy środkami trwałymi. Krótki czas realizacji budowy zapewnia flota Touax, licząca ponad 10 000 modułów – wyjaśnia Jacek Staniszewski, Dyrektor Generalny firmy Touax Sp. z o.o., ekspert w budownictwie modułowym.

Technologia modułowa pozwala na wykorzystanie istniejących konstrukcji lub ich szybką produkcję w fabryce, a następnie przewiezienie gotowych elementów na miejsce budowy. Dzięki temu – w przypadku wynajmu – proces stawiania budynków modułowych trwa zaledwie kilkanaście dni, a przy zakupie – najwyżej kilka tygodni. Powstałe w ten sposób budynki spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i podlegają tym samym przepisom, co tradycyjne biura. Jedyną różnicą jest fakt, że ściany wznoszone są z gotowych elementów, które można następnie wykończyć zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Wizualną atrakcyjność budynku i jego pomieszczeń mogą podkreślić przeszklenia wewnętrzne i zewnętrzne, a także różnorodne typy elewacji, które klienci znajdą w ofercie Touax. Ta szeroka oferta poziomu wykończenia zdecydowanie wyróżnia nas na rynku. Dzięki dużym oknom do biura wpada naturalne światło, przy którym pracuje się łatwiej i przyjemniej. Podłogi mogą być wykończone w dowolny, wskazany przez klienta, sposób: wykładziną, panelami i drewnem. W modułowym budynku działa sprawny system klimatyzacji i wentylacji, a na życzenie nabywcy instalujemy sieć komputerową, system wykrywania pożarów czy kontrolę dostępu – podkreśla Jacek Staniszewski, Dyrektor Generalny firmy Touax Sp. z o.o.

Biuro modułowe wyglądem, standardem czy funkcjonalnością w żaden sposób nie musi odbiegać od biur w zwykłych budynkach – wystarczy je odpowiednio wykończyć. Przy właściwej konserwacji jest to rozwiązanie na lata, porównywalne z okresem użytkowania budynków stawianych tradycyjnymi metodami. Dodatkowym atutem biur modułowych jest elastyczność ich aranżacji. Elementy technologii Touax pozwalają na wprowadzenie szybkich i szerokich zmian, zarówno w przypadku powiększenia powierzchni na określony czas, dobudowy piętra lub schodów, zmiany elewacji w związku z rebrandingiem czy przeniesienia biura na sąsiednią działkę. Moduły stanowią więc doskonałą alternatywę dla każdego rodzaju budownictwa.Nadesłał:

Touax Sp z o. o.
http://www.touax.pl/

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl