Innowacyjny system Viega Smartpress w multimedialnej odsłonie


Innowacyjny system Viega Smartpress w multimedialnej odsłonie
2017-10-30
Viega Smartpress to ekonomiczny system rur tworzywowych z metalowymi złączkami o zoptymalizowanym przepływie. Rozwiązanie jest na tyle innowacyjne, że Viega uruchomiła specjalną mikrostronę z multimedialną prezentacją, która w przejrzysty sposób tłumaczy zalety produktu: smartpress.viega.pl

Wykonawcy i projektanci instalacji coraz chętniej korzystają z Internetu, by pozyskiwać wiedzę o najnowszych rozwiązaniach dostępnych na rynku. Firma Viega odpowiada na to zapotrzebowanie wprowadzając kolejne narzędzia on-line, umożliwiające lepsze poznanie i konfigurację produktów. Jednym z nich jest mikrostrona poświęcona nowemu systemowi Viega Smartpress, zawierająca ciekawe animacje, symulacje i inne materiały graficzne. Wszystkie informacje podane są w zwięzłej i atrakcyjnej formie, ułatwiającej zapamiętanie kluczowych zagadnień. Intuicyjne menu pozwala sprawnie poruszać się po stronie każdemu użytkownikowi.

Przeczytaj również:

 

Innowacja, która robi różnicę

System Viega Smartpress przeznaczony jest do instalacji wody użytkowej i grzewczych. Jego najważniejszym atutem są innowacyjne złączki ze stali nierdzewnej i brązu, wyróżniające się minimalnymi stratami ciśnienia, niższymi nawet o 80% od standardowych złączek zaprasowywanych do rur z tworzywa sztucznego. Kształtki te nie posiadają o-ringu, lecz odporne na duże obciążenia korpusy oporowe z PPSU. Założona na nie rura zapewnia po zaprasowaniu uszczelnienie na całej powierzchni. Ułatwia to montaż, bowiem bezpośrednio po docięciu na rurę można założyć złączkę i zaprasować. Nie ma konieczności usuwania zadziorów, kalibrowania ani poszerzania rur wielowarstwowych. Najważniejszą zaletą uszczelnienia powierzchniowego jest brak zmniejszania średnicy przez o-ring oraz korzystna dla przepływu geometria wszystkich punktów zmiany kierunku. W przypadku standardowych złączek zaprasowywanych z mosiądzu lub tworzywa sztucznego, przeznaczonych do rur wielowarstwowych, istnieją prostokątne zmiany kierunku przepływu oraz mocne zwężenia przekroju, z powodu o-ringów, które powodują duże straty ciśnienia.

 

Niższe koszty, wyższy komfort użytkowania

Miejsca zmiany kierunku przepływu w korpusie podstawowym złączek Viega Smartpress mają kształt optymalny dla przepływu. Dzięki niewielkim oporom hydraulicznym już na etapie projektowania instalacji sanitarnej można przyjąć mniejszą średnicę przewodów i złączek. Pozwala to na obniżenie kosztów materiałów. Dodatkowo dzięki mniejszej średnicy można zagwarantować krótki czas oczekiwania na ciepłą wodę po odkręceniu kurka oraz większe rezerwy przy szczytowym zużyciu.

 

■ Mikrostrona znajduje się pod adresem: www.smartpress.viega.plNadesłał:

IRMEDIA Ireneusz Kalinowski
http://irmedia.com.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl