Ocieplanie domu nigdy nie było tak łatwe i przyjemne


Ocieplanie domu nigdy nie było tak łatwe i przyjemne
2016-11-08
Termomodernizacja budynków to nie moda, to konkretne korzyści dla komfortu domowników ocieplonego domu, środowiska naturalnego oraz portfela właściciela czterech kątów.

 Jeśli więc rozważasz ocieplenie domu, skorzystaj z nowoczesnych i bezpłatnych narzędzi - z nimi, sam i bez jakichkolwiek trudności zaprojektujesz odpowiednią termomodernizację swojego domu.

Przeczytaj również:

Korzystając z intuicyjnych e-narzędzi z łatwością wybierzesz grubość i rodzaj izolatora, gatunek i kolor tynku na elewację, a także wyliczysz dostosowany do Twoich potrzeb współczynnik przenikania ciepła U ścian.

Sprawne wyliczenie grubości izolacji cieplnej

Zasada ocieplania budynków jest stosunkowo prosta. Zwracamy uwagę na grubość styropianu oraz jego najistotniejszy parametr: λ - lambda, czyli współczynnik przewodzenia ciepła. Eksperci rekomendują zastosowanie stosunkowo grubej warstwy izolatora, o niskiej (czyli korzystnej) lambdzie, np. 15 cm warstwa szarego styropianu Termo Organiki Termonium fasada o lambdzie ≤ 0,032 chroni tak samo skutecznie, jak murowana ściana o grubości 450 cm. Podczas planowania termomodernizacji warto więc skorzystać ze specjalnego konfiguratora jakości ocieplenia. Obliczy on współczynnik U przegrody i pozwoli dobrać optymalny rodzaj izolacji. Konfigurator w zasadzie pozwala samodzielnie zaprojektować kompletne ocieplenie dla budynku.

Wizualizacja może być zabawą

Wbrew pozorom niełatwo wybrać kolor elewacji tak, by odpowiadał gustom wszystkich domowników, dobrze komponował się stylistycznie z sąsiadującymi domami oraz kolorem dachu. Należy również pamiętać, że elewacja to nie tylko ściany, ale także barwa przyziemia (cokołu) oraz elementy dekoracyjne (bonie). Mając pełną świadomość wielu trudności z tym związanymi, Termo Organika postanowiła pomóc zainteresowanym ocieplaniem budynków i udostępniła na swojej stronie internetowej bezpłatny wizualizer kolorów. Jest on przeznaczony nie tylko dla klientów indywidualnych, ale także dla architektów i projektantów. Za pomocą tego przyjaznego w obsłudze instrumentu, będziesz mógł swobodnie bawić się kolorami tynków i farb, a także sporządzić  symulację kolorystyczną elewacji swojego budynku.

- Konfigurator i wizualizer pomagają profesjonalnie zaprojektować ocieplenie. Programy w intuicyjny sposób ułatwiają wybór grubości i typ izolatora oraz pozwalają eksperymentować z kolorami elewacji, dachu czy cokołu  - mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organiki. - Dzięki wykorzystaniu wizualizera etap wyboru kolorystyki jest zdecydowanie łatwiejszy, szybszy i przewidywalny.

Bezpłatna, indywidualna porada ekspercka

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości można również skorzystać z nieodpłatnej pomocy specjalistów Termo Organiki. Na stronie internetowej największego producenta styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń znajduje się baza kontaktowa z telefonami i mailami dyrektorów, którzy  zajmują się doradztwem technicznym związanym z termomodernizacją. Więcej informacji: www.termoorganika.plNadesłał:

Influent.pr

Wasze komentarze (4):

 • avatar
  ~Gromek, 2017-11-04 22:09:35

  Dobrej jakości styropian z rekomendacjami przede wszystkim ITB to podstawa skutecznej termoizolacji

 • avatar
  ~Baptista, 2017-10-29 13:10:19

  Termomodernizacja jest opłacalną inwestycją ze względów ekonomicznych ale też i ochrony środowiska. Najskuteczniej, najłatwiej i najszybciej styropianem, ale musi to być styropian dobrej jakości - sprawdzajcie pobrane próbki płyt styropianowych na stronach GUNB

 • avatar
  ~konfigurator, 2016-11-08 22:56:01

  no i oczywiście dom z drewnianych bali!

 • avatar
  ~konfigurator, 2016-11-08 22:53:18

  Polecam słomę i mech!


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl