Podłoże pod taras kompozytowy - jak przygotować?


Podłoże pod taras kompozytowy - jak przygotować?
2018-03-14
Deski kompozytowe słyną z wytrzymałości i odporności na nawet intensywne użytkowanie, co jednak nie zmienia faktu, że nie wybaczają błędów konstrukcyjnych. Aby zapewnić sobie wieloletnie użytkowanie tarasu kompozytowego niezbędne jest stworzenie solidnej konstrukcji.

Wylewka betonowa lub podpory

Przeczytaj również:

Taras kompozytowy może być bez problemu montowany bezpośrednio na podłożu betonowym, np. na wymurowanym wcześniej tarasie, który nie został wykończony płytkami. Do płyty betonowej przytwierdza się legary, których rozstaw musi być zgodny z wymogami (sprawdź: instrukcję montażu desek tarasowych).

WAŻNE!

Wiele osób, które zdecydowały się na samodzielne wykonanie tarasu kompozytowego, zapomina o podstawowej rzeczy – o spadkach.

Przedostatnim etapem budowy tarasu kompozytowego jest stworzenie konstrukcji z legarów, która będzie przenosić wszystkie obciążenia.

PAMIĘTAJ!

Ostatni etap, ale równie ważny to ułożenie desek tarasowych.

Pamiętaj, że dobrze przygotowane podłoże pod deski kompozytowe to więcej niż połowa sukcesu. Warto się do tego przyłożyć, zadbać o wszystkie elementy i zamontować je zgodnie z instrukcją - dzięki temu taras będzie nam służył przez wiele lat.Nadesłał:

Teraso. Deski tarasowe.
http://www.teraso.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl