Profipress – połączenia zaprasowywane z miedzi do wszystkich typów instalacji


Profipress – połączenia zaprasowywane z miedzi do wszystkich typów instalacji
2019-06-26
Viega od lat upowszechnia w Polsce nowoczesną technikę zaprasowywania. System Profipress przyjął się już na dobre w instalacjach gazowych. Nowa akcja promocyjna ma przekonać wykonawców, że zaprasowywanie miedzi, to optymalne rozwiązanie również w instalacjach wody użytkowej, grzewczych i solarnych.

Profipress to najbardziej uniwersalny z systemów zaprasowywanych firmy Viega. Szeroka oferta, w skład której wchodzi ponad 800 elementów, pozwala zastosować go niemal w każdym typie instalacji. Takie przesłanie stoi za nową akcją promocyjną firmy Viega. Dla instalatorów przygotowano specjalne pudełka, zawierające trzy typy złączek. Kształtka oznaczona zieloną kropką i wyposażona w uszczelkę z EPDM przeznaczona jest do instalacji wody użytkowej i grzewczych. Kolor żółty na złączce Profipress G oznacza instalacje gazowe. Uszczelka wykonana jest tutaj z HNBR. Kształtki Profipress S posiadają białą kropkę i przystosowane są do kolektorów próżniowych. Dzięki uszczelce z FKM mogą bezpiecznie pracować w temperaturze do 140°C.

Przeczytaj również:

 

Akcja promocyjna jest skierowana do wybranych instalatorów i hurtowni. Firma Viega zapewnia też wszystkim wykonawcom zainteresowanym techniką zaprasowywania profesjonalne wsparcie techniczne i doradztwo w zakresie produktów i doboru materiałów. Ponadto w Centrum Szkoleniowym przy ul. Postępu 6 w Warszawie organizowane są cykliczne szkolenia, podczas których można samemu sprawdzić, jak działa w praktyce Profipress i inne systemy. 

 

Ekonomiczna technologia z gwarancją bezpieczeństwa

Profipress to sprawdzony w milionach instalacji system kształtek zaprasowywanych z miedzi, przeznaczonych do łączenia klasycznych rur miedzianych zgodnych z normą PN-EN 1057.  Nowoczesna technologia zaprasowywania na zimno skraca czas montażu nawet o 50% w porównaniu z lutowaniem. Jednocześnie montaż jest dużo łatwiejszy i bezpieczniejszy, ponieważ unikamy pracy z otwartym ogniem. To szczególnie ważne podczas wykonywania instalacji w gotowych już budynkach lub przy remontach. Wszystkie złączki Profipress wyposażone są w charakterystyczny dla firmy Viega profil SC-Contur, gwarantujący nieszczelność niezaprasowanych przez pomyłkę połączeń. Dzięki temu zostaną one natychmiast zauważone podczas próby szczelności.

 

Profipress charakteryzuje się największą wszechstronnością ze wszystkich systemów firmy Viega. Decyduje o tym zarówno materiał – miedź, jak i niezwykle szeroka oferta – ponad 800 artykułów o średnicach od 12 do 108 mm, do najróżniejszych zastosowań. Dzięki temu projektanci i wykonawcy mogą stosować Profipress podczas realizacji niemal każdego projektu instalacyjnego

 Nadesłał:

IRMEDIA Ireneusz Kalinowski
http://irmedia.com.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl