Termet wspiera spółdzielnie mieszkaniowe


2024-06-25
Ekologiczne ogrzewanie spółdzielni mieszkaniowych, to w dzisiejszych czasach konieczność. Eksperci z firmy Termet podczas Konferencji Związków Rewizyjnych w Opolu, podzielili się swoimi doświadczeniami w zakresie wyposażania kotłowni dla budynków wielorodzinnych.

Mieszkańcy budynków wielorodzinnych często mierzą się z trudną decyzją dotyczącą wyboru optymalnego sposobu ogrzewania pomieszczeń i wody użytkowej. Konferencja Związków Rewizyjnych w Opolu była doskonałą okazją do podzielenia się doświadczeniem w tym zakresie. Nie mogło na niej zabraknąć firmy Termet, którą reprezentowali Żaneta Lisowska, Group Category Manager – Heating i Wojciech Korościk. Junior Product Manager, którzy nie tylko zaprezentowali ofertę produktową, ale również, zaprezentowali dotychczasowe realizacje nowoczesnych systemów grzewczych dla budynków o dużej powierzchni. 

Przeczytaj również:

Kotły gazowe do zadań specjalnych

Przedstawiciele firmy pokrótce przedstawili także ofertę produktową Termet, między innymi gazowe kotły kondensacyjne dużej mocy z serii Ecocondens Crystal wraz ze stelażami do zbudowania kaskad, systemami do sterowania i systemami powietrzno-spalinowymi. Producent oferuje kompleksowe wyposażenie kotłowni, dostosowane do potrzeb odbiorców i instalatorów. Pozwala to tworzyć systemy kaskadowe, dzięki szerokiej gamie akcesoriów przeznaczonych właśnie z myślą o tym celu.

Pompy ciepła dużej mocy

Poza gazowymi kotłami kondensacyjnymi, optymalnym rozwiązaniem grzewczym dla spółdzielni i wspólnot jest zastosowanie pompy ciepła, na przykład w połączeniu z panelami fotowoltaicznymi, które również można znaleźć w ofercie firmy. Pompy ciepła Termet Heat Platinum i Termet Heat Gold oraz Termet Heat Power to urządzenia typu monoblok, do których instalacji nie trzeba posiadać uprawnień F-gazowych. Zarówno pompy, jak i kotły gazowe producenta mają możliwość zdalnego sterowania, co znacznie wpływa na komfort ich użytkowania.

Udane realizacje

Podczas prelekcji, zostały również omówiony także przykłady zrealizowanych dotychczas kotłowni, które omówiła Żaneta Lisowska.

-Mamy doświadczenie we współpracy ze spółdzielniami i wspólnotami mieszkaniowymi na terenie całego kraju. Z sukcesem zrealizowaliśmy między innymi kotłownie w Wejherowie i Świebodzicach, gdzie instalowaliśmy gazowe kotły kondensacyjne oraz pompy ciepła dużej mocy. Obecnie pracujemy nad kolejnymi projektami w tym zakresie. Doradzamy, jakie urządzenia wybrać, jak dostosować ich moc i w jaki sposób zoptymalizować wyposażenie kotłowni, by była ona jak najbardziej funkcjonalna i wydajna – wyjaśniała ekspertka.

Więcej: https://www.termet.com.pl/

 Nadesłał:

Jagoda Mówińska

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl