Tradycja w nowoczesnym wydaniu –Panel na Rąbek firmy Blachy Pruszyński


Tradycja w nowoczesnym wydaniu –Panel na Rąbek firmy Blachy Pruszyński
2021-04-27
Zabytkowe budynki często wymagają remontu. Na dachach pałaców, kościołów i dworków bardzo popularnym pokryciem dachowym są miedziane lub stalowe panele łączone na rąbek. Dzięki nowoczesnej technologii dopracowanej przez producentów, panele na rąbek znów stały się popularne.

Panel na rąbek to uniwersalne rozwiązanie – będzie wyglądać doskonale na dachach budynków o starszej architekturze, a także na nowoczesnych, minimalistycznych konstrukcjach. Zawdzięcza to swoim ponadczasowym kształtom. Bez względu na to czy mamy do czynienia z prostym dwuspadowym dachem, czy z konstrukcją wielopołaciową to rozwiązanie sprawdzi się doskonale na każdym z nich.

Przeczytaj również:

 Prosty montaż

 Tradycyjne panele na rąbek rzemieślniczy wymagały sporo pracy dekarskiej. Arkusze płaskiej blachy były odpowiednio zaginane na placu budowy, co zajmowało dużo czasu. Producenci proponują panele z nowoczesnymi zamkami zatrzaskowymi i gotowymi otworami montażowymi. Montaż dzięki temu przebiega sprawnie i bezproblemowo. Firma Blachy Pruszyński posiada w swojej ofercie panele produkowane na dowolną długość (maksymalnie do 12 m). Dogodne krawędzie ze ściętymi brzegami ułatwiają montaż paneli startowych (na listwie startowej). Zapewniamy sobie w ten sposób eleganckie i szczelne wykończenie dachu. Panele na rąbek firmy Blachy Pruszyński nie wymagają stosowania pełnego deskowania – łaty i kontrłaty w zupełności wystarczą.

 

 

Wspornik do fotowoltaiki dostosowany do paneli NA RĄBEK

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, oferta jest dopasowywana do aktualnych potrzeb klientów. Dlatego ze względu na stale rozbudowujący się rynek systemów energii odnawialnej wprowadzone zostały do sprzedaży specjalne wsporniki do paneli fotowoltaicznych. Elementy te są kompatybilne z panelem dachowym NA RĄBEK – bardzo popularnym pokryciem, doskonale prezentującym się na każdym dachu. Firma Blachy Pruszyński osobom poszukującym urozmaiconego pokrycia dachowego oferuje panele na rąbek w czterech odsłonach profilowań: mikrotrapez, mikrofala, nanofala oraz klasyczna blacha płaska. O ile fala i nanofala to po prostu drobne i drobniejsze fale, tak w przypadku trapezu chodzi o dwa wzdłużne przetłoczenia, które wystarczą by zniwelować ewentualny efekt termiczny dla blachy grubości 0,5 mm. W przypadku klasycznych, płaskich paneli doradcy Blachy Pruszyński zalecają stosowanie blachy o grubości 0,7 mm. Panele można układać na dachach o minimalnym, a także bardzo dużym kącie nachylenia połaci dachowej.

 Nadesłał:

IMPULSE

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl