Wanna czy kabina prysznicowa?


Wanna czy kabina prysznicowa?
2021-02-26
Z tym pytaniem musi zmierzyć się każdy, kto urządza łazienkę lub planuje jej remont.
Przeczytaj również:


Nie ma na nie prostej, jednoznacznej odpowiedzi, gdyż tak naprawdę wybór zależy od naszych preferencji. Jedni wolą szybki prysznic, a drudzy nie wyobrażają sobie wieczoru bez wylegiwania się w ciepłej, pachnącej kąpieli. Najważniejsze jest, by finalnie łazienka stała się funkcjonalnym miejscem, które zapewni nam maksimum wygody i relaksu. Oczywiście przy podejmowaniu decyzji trzeba też uwzględnić liczbę i wiek osób korzystających z łazienki oraz metraż i układ pomieszczenia.

Szczęśliwi posiadacze dużej łazienki mogą pozwolić sobie na zaprojektowanie w niej dwóch stref: kąpieli i prysznica. Po wejściu do tego obszernego wnętrza znajdujemy część przeznaczoną na szybką toaletę. Na otwartej przestrzeni bez wyodrębnionego brodzika i kabiny zamontowano deszczownię Trevi z natryskiem. Zarówno stalowa talerzowa głowica deszczowni, jak i trzyfunkcyjna raczka natrysku zostały wyposażone w system Easy Clean, pozwalający na łatwe usuwanie gromadzącego się kamienia wapiennego. Towarzysząca im bateria natryskowa w kształcie podłużnego panelu posiada regulator termostatyczny oraz praktyczną blokadę gorącej wody, chroniącą przed poparzeniem. Dla komfortu użytkowników na ścianie zamontowano również wieszak na ręcznik i mydelniczkę o eleganckim designie. W głębi pomieszczenia znajduje się z kolei przestrzeń przeznaczona na relaks podczas kąpieli w wolnostojącej wannie z wysoką, mocowaną do podłogi, designerską baterią Fiesta.
   


Właściciele tego obszernego, jasnego pokoju kąpielowego, w którym znajduje się nawet sofa, zdecydowali się na niezabudowaną wannę z wielootworową baterią Adore White. Na tle ściennej okładziny z motywami roślinnymi w specjalnej obudowie ukryto wszystkie węże i mechanizmy, a na zewnątrz widzimy jedynie wylewkę, wyciąganą rączkę natrysku i regulatory. Bateria o nowoczesnym wzornictwie została wykończona białą powłoką.
   


Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem, godnym polecenia zwłaszcza w przypadku małych pomieszczeń, w których nie ma miejsca na kabinę i wannę, jest wanna z zasłonką prysznicową, chroniącą wnętrze przed zachlapaniem podczas korzystania z natrysku. Zasłonka na metalowej prowadnicy, korespondująca kolorystycznie z resztą wyposażenia będzie wręcz interesującym akcentem dekoracyjnym. Alternatywą dla niej może być pionowa tafla wykonana z hartowanego szkła lub tworzywa sztucznego. Komfort kąpieli – zarówno tej w wannie, jak i pod prysznicem – zapewnią bateria ścienna Savio z automatycznym przełącznikiem wanna/natrysk oraz trzyfunkcyjna rączka natrysku Sole, którą możemy ustawić na strumień lekki, deszcz i mieszany.
   


W przypadku osób starszych i niepełnosprawnych używanie wanny bez pomocy innych osób bywa niemożliwe. Strefa prysznica częściowo oddzielona od reszty pomieszczenia, bez brodzika, za to z szerokim wejściem, licznymi półeczkami i uchwytem, pozwala na swobodne, samodzielne skorzystanie z prysznica nawet osobom poruszającym się na wózku. Na tle białych kafelków efektownie prezentują się bateria Algeo Black i zestaw natryskowy przesuwny Rondo Black w modnym czarnym kolorze. Nowoczesna bateria posiada wygodną rączkę, która dobrze układa się w dłoni. Dzięki regulowanemu rozstawowi uchwytów, drążek deszczowni dopasujemy do istniejących otworów w ścianie. Trzyfunkcyjną rączkę natrysku zamontujemy na przesuwnym drążku na dogodnej wysokości.

FERRO 
press box


Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl