Lekcje posadzkarstwa cieszą się ogromnym zainteresowaniem młodzieży


Lekcje posadzkarstwa cieszą się ogromnym zainteresowaniem młodzieży
2018-12-03
Kuźnia Posadzkarskich Talentów przyciąga uczniów szkół technicznych do legnickiej Akademii Sztuki Posadzkarskiej. Podczas jednodniowych warsztatów uczniowie poznają podstawowe pojęcia z zakresu posadzkarstwa oraz dowiadują się, jak w praktyce wygląda praca w tym zawodzie.

Warsztaty prowadzone są przez doświadczonych trenerów Akademii - ekspertów i doradców technicznych firmy Uzin Utz Polska, która od ponad 20 lat dostarcza polskim fachowcom wysokiej jakości materiały do montażu i wykańczania wszelkiego rodzaju posadzek.

Przeczytaj również:

Brakuje rąk do pracy

Dobra koniunktura w budownictwie i pozytywne nastroje inwestycyjne powodują, że firmy wykonawcze - w tym także te zajmujące się montażem posadzek - mają mnóstwo pracy. Aby móc zrealizować pojawiające się zlecenia, potrzebują dużej liczby specjalistów, których na rynku brakuje.

Posadzkarz to zawód wymagający, ale i perspektywiczny. Niestety w Polsce brakuje szkół, które potrafiłyby wykształcić w tym kierunku. Stąd pomysł na powołanie do życia Akademii Sztuki Posadzkarskiej. - Wiele mówi się o tzw. kształceniu dualnym, które u naszych zachodnich sąsiadów sprawdza się od lat. Jest to połączenie edukacji z praktyką - pracą w przyszłym zawodzie. Doskonale wiemy, że w przypadku zawodu posadzkarz ten drugi element jest najważniejszy - podkreśla Edyta Rząsa, koordynator ds. szkoleń w firmie Uzin Utz Polska. - Do stworzonego przez nas centrum szkoleniowego zapraszamy więc uczniów szkół. Liczymy, że informacje, które uzyskają od praktyków, zachęcą ich do rozwijania się w tym zawodzie, a polskie posadzkarstwo zyska nowych, świetnie wykształconych pracowników.

Ucz się, a znajdziesz pracę

W ramach szkoleń dla młodych w Akademii Sztuki Posadzkarskiej Uzin Utz Polska zaprasza do współpracy swoich partnerów handlowych. Jeden z nich - A&A Studio Project z Legnicy, prowadzący salon z podłogami winylowymi i zajmujący się również wykonawstwem - oferuje uczestnikom kursów staże, a nawet późniejsze zatrudnienie.

- Postanowiliśmy pójść krok dalej i przy okazji szkoleń z cyklu Kuźnia Posadzkarskich Talentów, rekrutować pracowników już na etapie szkół średnich i branżowych. Spośród uczestników, którzy odbędą minimum trzy szkolenia w ASP, zapewniamy staż dla sześciu osób, z których wyłonimy dwie osoby z gwarancją zatrudnienia - mówi Mirosław Andrusiak, współwłaściciel firmy. - Doświadczenie i realia rynku pracy w branży posadzkarskiej podpowiadają nam, że jest to potrzebna inicjatywa, właśnie dla młodych osób, chętnych do zdobywania doświadczenia w tej wymagającej, ale i satysfakcjonującej pracy. Wolimy przygotować młodego pracownika od podstaw sztuki posadzkarskiej tj. jak zadbać o podłogę, jakich materiałów użyć, jak zgodnie ze sztuką budowlaną przygotować posadzkę pod różnego rodzaju pokrycia. W ramach szkoleń staramy się zaprezentować montaż okładzin podłogowych, takich jak wykładziny elastyczne, dywanowe, płytki dywanowe, kauczuk itp.

Uzin Utz Polska zachęca szkoły do udziału w tych bezpłatnych jednodniowych warsztatach. Aby poznać dostępne terminy i warunki, należy skontaktować się z przedstawicielami Akademii Sztuki Posadzkarskiej.Nadesłał:

NiebieskiOcean

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl